Izvēlies spilgtāko notikumu latgaliešu kultūrā! Sācies balvas «Boņuks» skatītāju balsojums

Sestdien, 2. martā, Latgales vēstniecībā "Gors" Rēzeknē notiks Latgaliešu kultūras gada balvas "Boņuks 2023" pasniegšanas ceremonija – gaidītākais ikgadējais notikums latgaliešu kultūrā. Tajā noskaidros 10 balvas saņēmējus par padarīto latgaliskajā kultūrā 2023. gadā. No 16. līdz 29. februārim portāli LSM.lv un lakuga.lv aicina ikvienu atbalstīt savu simpātiju – kādu no 30 balvas pretendentiem.

Latgaliešu kultūras gada balvas "Boņuks" pasniegšanas ceremonijā publikas simpātijas balsojuma balvas – Žyka – saņēmējs tiks apbalvots sesto reizi. Arī šogad balsot par sev simpātiskāko no visiem 30 "Boņuks 2023" nominantiem aicina latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv un Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM.lv. Balsojums sākas piektdien, 16. februārī, pulksten 10.00 portālā LSM.lv un ilgst līdz 29. februāra pusnaktij, bet balvas saņēmējs tiks paziņots ceremonijā 2. martā Rēzeknē. Balsot par savu simpātiju var vienu reizi dienā, autorizējoties ar savu sociālo mediju profilu vai e-pastu.

Balsojuma uzvarētājs saņems keramiķes Vēsmas Ušpeles darināto māla statueti. Tajā atveidots Boņuka suns Žyks, kurš iepazīts režisora Jāņa Streiča filmā "Cilvēka bērns", kas balstīta tāda paša nosaukuma rakstnieka Jāņa Klīdzēja romānā. Tieši Vēsmas un Aivara Ušpeļu darbnīcā "Malny Wylky" Rēzeknes novadā top arī balvas "Boņuks" statuetes.

Latgaliešu kultūras gada balvas "Boņuks 2023" pasniegšanas ceremonija 2. martā būs skatāma LTV1 ēterā, kā arī LSM.lv un REplay.lv.

Latgaliešu kultūras gada balva "Boņuks" pirmo reizi tika pasniegta 2009. gadā, bet kopš 2013. gada balvu rīko Latgales vēstniecības "Gors" komanda. Plašāk par balvu – "Boņuka" mājaslapā.

Izvēlies savu favorītu un balsojuma apakšā autorizējies ar savu e-pastu vai sociālo mediju profilu! Balsot iespējams vienu reizi dienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti