Izsludina konkursu uz Mūzikas akadēmijas rektora amatu ar vismaz 4385 eiro lielu algu

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) ir izsludinājusi konkursu uz rektora amatu uz piecu gadu termiņu. Kandidātu pieteikumi tiek gaidīti līdz 3. jūnijam.

Līdzšinējais JVLMA rektors Guntars Prānis aprīļa otrajā pusē atkāpās no amata pēc ilgāka sabiedrības spiediena saistībā ar atsevišķu augstskolas pedagogu seksuālās uzmākšanās skandālu. Prānis saglabā amatu JVLMA kā profesors un pētnieks, bet pagaidām rektora pienākumus pilda līdzšinējā akadēmijas Senāta vadītāja Ilona Meija.

No rektora amata kandidātiem tiek sagaidīts doktora grāds mākslās vai profesora akadēmiskais amats mākslas jomā jebkurā Latvijas vai ārvalstu augstākās izglītības institūcijā, sasniegumi zinātnē vai mākslās un izcilība savā profilā, iegūta vadības pieredze un valodu zināšanas.

Tāpat no nākamā JVLMA rektora tiek gaidīta nevainojama reputācija, izpratne par izglītības sistēmu kopumā, kultūrizglītības sistēmu Latvijā un tās vietu Eiropas kontekstā, zināšanas par mūzikas un skatuves mākslas nozares tirgus tendencēm, redzējums par to, kā celt mūzikas un mūzikas pedagoģijas nozares prestižu, izpratne par finanšu plānošanu un budžeta izlietojuma pārraudzību, redzējums par akadēmijas stratēģiskajiem mērķiem, akadēmijas vietu un attīstības virzību Latvijas un Eiropas kontekstā u.tml.

Nākamajam rektoram esot jābūt "sabiedriski aktīvai personībai ar izcilām komunikācijas prasmēm", kam piemistu arī komandas vadīšanas, darbinieku motivēšanas, pārmaiņu vadīšanas, tai skaitā drošas mācību vides nodrošināšanas, lēmumu pieņemšanas un atbildības kompetences.

Rektoram tiek piedāvāta vismaz 4385 eiro mēnešalga pirms nodokļu nomaksas.

Kandidātu pieteikumi tiek gaidīti līdz 3. jūnijam, kam nedēļas laikā sekos rektora amata kandidātu pārrunas un intervijas ar augstskolas padomes locekļiem. Rektora amata kandidātu publiskās debates plānotas 17. jūnijā JVLMA, bet rektora vēlēšanas Satversmes sapulcē plānotas 19. jūnijā pulksten 14.

KONTEKSTS:

Nevēlami pieskārieni, seksuāla satura ziņas sociālajos tīklos, divdomīgas piezīmes ikdienā, kailfoto sūtīšana vai pieprasīšana, intīmās attiecības starp audzēkni un pasniedzēju. Latvijas Televīzija aicina neklusēt un runāt par šādiem gadījumiem!

Mēs saglabāsim jūsu anonimitāti, bet neklusēsim – rakstiet uz e-pastu [email protected], ziņojiet uz "WhatsApp" numuru 20553333. Klusēšana iedrošina varmākas!

Kopš Latvijas Televīzijas raidījuma "Kultūršoks" rīcībā nonākušas septiņu JVLMA studenšu liecības par atsevišķu pasniedzēju rīcību, līdz šim par iespējamu seksuālu uzmākšanos studentēm atstādināti divi JVLMA pasniedzēji.

Akadēmija vērsusies Valsts policijā saistībā ar raidījumā izskanējušo informāciju, arī Kultūras ministrija ir aicinājusi akadēmijas studentes, kas cietušas no pasniedzēju seksuālās uzmākšanās, iesniegt trauksmes ziņotāja pieteikumus.

Policija 11. martā ir saņēmusi iesniegumu un sākusi resorisko pārbaudi, bet dažas dienas vēlāk tika sākts kriminālprocess.

JVLMA padome 11. martā izteica neuzticību JVLMA rektoram Guntaram Prānim un aicināja atkāpties no amata. Vēlāk šķīrējtiesa Mūzikas akadēmijas padomes prasību par rektora atcelšanu vērtēja kā prettiesisku. Sākotnēji Prānis atkāpties negrasījās, tomēr 15. aprīlī paziņoja, ka nolēmis atkāpties.

Sūdzības par seksuālu uzmācību saņemtas arī Mākslas akadēmijā.

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ("Jaunā Vienotība") rosina paredzēt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos, tā ļaujot vardarbības upuriem saņemt nepieciešamo atbalstu un aizsardzību. Tikmēr Mūzikas akadēmijai, Mākslas akadēmijai un Kultūras akadēmijai piedāvā veidot kopīgu ombudu – uzticības personu studentiem un pasniedzējiem.

Noderīgi resursi

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti