Performatīvā izstādē «1:1» apmeklētāji aicināti līdzdarboties radošajā procesā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 11 mēnešiem.

No 2. jūnija līdz 4. jūlijam ISSP galerijas izstādē “1:1” apmeklētāji aicināti satikt četrus radošās darbības ziņā atšķirīgus dažādu paaudžu Latvijas māksliniekus — Jāni Deinatu, Ievu Balodi, Lindu Boļšakovu un Tomu Harjo. Katrs autors galerijā uzturēsies vienu nedēļu, sniedzot iespēju apmeklētājiem līdzdarboties viņu radošajā procesā, medijus informē ISSP pārstāvji.

Performatīvā izstāde “1:1” tā vietā, lai piedāvātu pasīvi aplūkot mākslas darbus, padarīs pašu apmeklējuma pieredzi par notikumu, sola organizatori. Katru nedēļu kāds no māksliniekiem fiziski uzturēsies galerijā, transformējot to atbilstoši savām mākslinieciskajām iecerēm.

“Lai arī šie vīrusa ēnā aizvadītie mēneši mūs apžēloja ar pavasarīgi patīkamiem laika apstākļiem, dzīve izolācijā radīja dīvainu apmulsuma un trauksmes izjūtu.  Bet dzīva saruna kļuva par vienu no lielākajām vērtībām. Domājot par piedāvājumu, ko šobrīd var sniegt galerija, satikšanās ar mākslinieku klātienē šķita labākais risinājums ierobežojumu mīkstināšanas apstākļos. Jo, kas zina, vai pēc vasaras mums atkal nebūs jādodas ziemas guļā,” stāsta ISSP galerijas programmas vadītāja Iveta Gabaliņa.

No 2. līdz 6. jūnijam viens no Latvijas atpazīstamākajiem fotoportreta žanra pārstāvjiem Jānis Deinats pārveidos galeriju improvizētā fotostudijā, piedāvājot apmeklētājiem kļūt par modeļiem viņa projektam “2.06. – 6.06”.

Pieteikties fotosesijai varēs pēc iepriekšēja pieraksta, sūtot ziņu uz e-pasta adresi [email protected], vai rindas kārtībā galerijas darba laikā. Fotosesiju rezultāts nedēļas garumā būs apskatāms uz galerijas sienām.

No 9. līdz 13. jūnijam galerijā būs aplūkojama audiovizuāla instalācija no kolektīva “Baltic Analog Lab” arhīva materiāliem, kuras autore ir māksliniece Ieva Balode.

Skatītāji, kuri vēlas piedalīties tās veidošanā, aicināti ierasties ar diapozitīviem no ģimenes arhīviem.

12. jūnijā pulksten 18.30 programmā paredzēta audiovizuāla performance kopā ar skaņu mākslinieku Maksimu Šenteļevu.

No 16. līdz 20. jūnijam, reflektējot par aizvadīto laiku izolācijā, kas licis apzināties klātesamības un pieskāriena nozīmīgumu un visu lietu un radību savstarpējo saikni, māksliniece Linda Boļšakova veidos performatīvu telpu.

Iesaistot procesā apmeklētājus, viņa smelsies iedvesmu no dabas radošajām sadarbībām jeb apputeksnēšanās.

Performatīvo izstādi noslēgs fotogrāfs un topošais aktieris Toms Harjo, kurš galerijā pavadīs laiku no 30. jūnija līdz 4. jūlijam, nedēļas garumā aicinot klātesošos uz sarunu.

Izstāde “1:1” ir daļa no festivāla “Rīgas Fotomēnesis” programmas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti