Emīlija. Latvijas preses karaliene

Emīlija. Latvijas preses karaliene. Daudzsēriju mākslas filma. 1. sērija

Emīlija. Latvijas preses karaliene

"Emīlija. Latvijas preses karaliene". Daudzsēriju mākslas filma. 3. sērija

"Emīlija. Preses karaliene" aizkadri, 2. epizode

Māsas dēla adopcija un mantinieks. Filmas «Emīlija. Latvijas preses karaliene» otrās sērijas aizkadri

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Emīlijai ir ideja par to, ka sava biznesa daļu viņa gribētu kādreiz atstāt savam cilvēkam, taču tā kā savu bērnu viņai nav, Emīlija nolemj adoptēt māsas dēlu Juri, aizkadru ciklā par daudzsēriju filmu "Emīlija. Latvijas preses karaliene" stāsta Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta vadošā pētniece Ineta Lipša.

Režisore Kristīne Želve uzsver, ka ikviens no filmas režisoriem akcentē tās lietas un tēmas, kas katram šķiet interesantākas, otrajā daudzsēriju filmas "Emīlija. Latvijas preses karaliene" sērijā režisore izvēlējusies runāt par to, ka Emīlija vēlas būt māte. Pētniece Ineta Lipša atklāj, kā šī vēlme Emīlijai radusies: "Emīlija gribētu, jo viņai pieder viena daļa no šīs impērijas, atstāt to kādam mantiniekam no savas puses, jo viņa jau nav uzaudzinājusi Antona bērnus. Viņa ir dabūjusi šos Antona bērnus jau pieaugušā vecumā, tāpēc Emīlijai ir šī ideja par to, ka to sava biznesa daļu viņa gribētu kādreiz atstāt savam cilvēkam. Un tā kā viņai pašai bērnu nav, bet māsai Annijai ir dēls Juris, pēc tam, kad piedzimst otrs – Pēteris, tad viņas vienojas, ka Emīlija varētu adoptēt Juri, un Juris būtu viņas īstenais mantinieks. Sākumā Emīlija un Antons bija iecerējuši adoptēt Juri kopīgi, bet acīmredzot iesaistījās Antona pieaugušie bērni un kaut kādā veidā Antons mainījis lēmumu. Viņš dod piekrišanu, viņš saka – jā, es piekrītu, ka mana sieva Emīlija adoptē Juri, es piekrītu viņam dot savu vārdu un savu uzvārdu, un tādā veidā Emīlija arī Juri adoptē."

"Emīlija. Latvijas preses karaliene" skatāma LTV

Daudzsēriju mākslas filma "Emīlija. Latvijas preses karaliene" katru piektdienu no 18. marta līdz 29. aprīlim pulksten 21.05 būs vērojama LTV1 ēterā, kā arī 14 dienas to varēs skatīties vietnē REplay.lv.

"Emīlija. Latvijas preses karaliene" ir stāsts par starpkaru Latvijas preses karalieni – "Jaunāko ziņu" un "Atpūtas" izdevēju – Emīliju Benjamiņu, kuras personība, bagātība un traģiskais liktenis ir kļuvis par Latvijas vēstures leģendu.

Septiņās sērijās tiek atklātas Emīlijas Benjamiņas personības daudzpusīgās šķautnes, kā arī atspoguļoti nozīmīgi viņas dzīves fragmenti – ģimene, uzņēmējdarbība, sociālā statusa nostiprināšana, ietekme uz politiskām un kultūras norisēm 20. un 30. gados, sievietes sapņi un problēmas, darbinieku nodevība.

Filmēšana notika daudzās ar filmas stāstu saistītās vēsturiskās vietās – gan Benjamiņu namā Rīgā, gan Valdeķu muižā; dokumentālajā sērijā izmantoti unikāli Benjamiņu ģimenes arhīvu materiāli. Filmā parādās daudzi pagājušā gadsimta radošo profesiju pārstāvji – Kārlis Skalbe, Jānis Ziemeļnieks, Vilis Lācis – un vēsturiskas personības – Eižens Finks, Gustavs Zemgals, Mariss Vētra.

Aktieri: Guna Zariņa, Juris Bartkevičs, Raimonds Celms, Enzo Leonardo Borneo, Sandis Runge, Baiba Broka, Ligita Dēvica, Inga Tropa-Fišere, Uva Segliņa, Artūrs Skrastiņš, Lauris Dzelzītis, Uldis Anže, Dainis Gaidelis, Arnolds Osis,  Jēkabs Reinis, Kaspars Zāle, Edgars Ozoliņš, Gatis Maliks u.c.

Scenāriju veidojuši Baņuta Rubess, Ivo Briedis, Aiva Birbele, Tabita Rudzāte, konsultanti Māra Zālīte, Ineta Lipša, spēlfilmu sēriju režisori ir Kristīne Želve, Andis Mizišs, Dāvis Sīmanis, dokumentālās sērijas režisors – Gints Grūbe, operators – Andrejs Rudzāts, filmas mākslinieki – Kristīne Jurjāne un Aivars Žukovskis, montāžas režisori – Andris Grants, Paula Popmane un Armands Začs, komponists – Kārlis Auzāns, skaņu režisors – Ernests Ansons, producenti – Inese Boka-Grūbe un Gints Grūbe.

Filmas galvenais producents ir filmu studija "Mistrus Media", kopproducenti – Latvijas Televīzija un "Tet studio", finansētājs – Nacionālais kino centrs, Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti