LTV ar jauniem Latvijas stāstiem decembrī atgriezīsies raidījums «TE!»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijas Televīzijā no 9. decembra ceturtdienu vakaros jaunās sērijās, salokot Latvijas karti astoņās vertikālēs un dodoties uz tajā iezīmētajām vietām interesantu Latvijas stāstu meklējumos, atgriezīsies raidījums "TE!".

Vai to, kādi esam, veido vieta, kur atrodamies vai tomēr tās atspulgs veidojas no mums? Uz šiem jautājumiem skatītāju iemīļotie stāstnieki meklēs atbildes Latvijas stāstu raidījuma "TE!" jaunajā sezonā. Raidījums aicinās doties izzināt Latviju, iedziļinoties stāstos caur laika vertikāli – pagātni, tagadni un nākotni.

Marta Selecka un Dace Salnāja rubrikā "TE! Bija" vētīs pagātni un tās atsauci uz šodienu. Māris Olte un Pauls Timrots taisīs tagadnes inventarizāciju rubrikā "TE! Ir", bet skatu topošajā nākotnē lūkosim kopā ar Māru Sleju un Rihardu Sniegu rubrikā "TE! Būs". Savukārt dažādo laiku krustpunktus kopā savienos Gustavs Terzens.

Pirmajā jaunās sezonas raidījumā Marta Selecka kuģos pagātnē, sekojot Līvu krasta bāku stāstiem, piestās Miķeļbākā, Sīkraga bākā, kā arī skaidros, vai tām ir kas kopīgs ar Daugavgrīvas bāku. Māris Olte tagadni mērīs taisnā līnijā no Kolkas līdz Reņģei un meklēs atbildi pie vietējiem, kāpēc Reņģe ir Reņģe.

Arī Māras Slejas zinātkāres ceļi vedīs uz dzintaru krastu. Viņa pētīs, kādi būs nākotnes lībieši. Bet Gustavs Terzens lūkos, kur vislabāk noslēpt grābeklīti, un dos starta šāvienu jaunās sezonas "TE!" grābeklīša foto medībām. Pirmie grābeklīši jau ir savos slēpņos!

"TE!" stāsti caur pozitīvo, taču reālo prizmu ir dialogs ar skatītāju, kas veicina valstiskuma un piederības sajūtas aktivizēšanu, Latvijas vietējo resursu, cilvēku un notikumu novērtēšanu un godināšanu. Šo dialogu palīdz veidot "TE!" pieredzējušie un drosmīgie režisori – Uģis Olte, Dainis Kļava, Oskars Miķelsons, Pauls Ķesteris un Katrīna Tomašicka.

Raidījumu sadarbībā ar Latvijas Televīziju un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru veido "VFS Films". Raidījuma partneri ir Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs, Latvijas Nacionālā bibliotēka, līdzproducenti "Kultfilma" un "Zebra".

Latvijas raidījums "TE!" – no 9. decembra ceturtdienās pulksten 21.10 LTV1 un REplay.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti