Kultūras ziņas

(Zīmju valodā). Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Labdarības koncerts "Veltījums Ukrainai"

Berlīnē pirmizrādi piedzīvo "Austrumu fronte"

Berlinālē pirmizrādīs Manska filmu «Austrumu fronte» par Ukrainas brīvprātīgo medicīnas bataljonu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

24. februārī Berlīnes Starptautiskajā kino festivālā pirmizrādi pieredzēs studijas "Vertov" producētā režisoru Vitālija Manska (Latvija) un Jevhena Titorenko (Ukraina) dokumentālā filma "Austrumu fronte", kas iekļauta konkursa skatē "Encounters", informēja producenti.

Dokumentālā filma "Austrumu fronte" sniedz ieskatu Ukrainas brīvprātīgo medicīnas bataljona "Госпітальєри" brigādes gaitās pirmajā pusgadā pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada sākumā. Seši mēneši, kuros atklājas drāma, izmisums, bailes, naids, rūgtums, mīlestība un galvenais – ticība uzvarai. Filmas pamatā ir Jevhena Titorenko uzņemtais videomateriāls. Jevhens pievienojās brīvprātīgo medicīnas bataljonam jau 2014. gadā, tādēļ pēc Krievijas pilna mēroga kara uzsākšanas Ukrainā viņš kā paramediķis devās uz fronti.

"Man bija ļoti grūti uzņemties veidot šo filmu," saka Vitālijs Manskis, "tomēr neveidot šo filmu būtu vienkārši noziedzīgi.

Šī filma ir mazākais, ko varēju pašlaik sniegt savai dzimtajai Ukrainai un latviešiem, kuru vidē dzīvoju pēc emigrācijas no Krievijas.

Mūsu – Latvijas un Ukrainas – filma, kas tapusi kopražojumā ar Čehiju un Ameriku, uzrunā visus labas gribas cilvēkus, aicinot apzināties, ka, tikai pateicoties ukraiņu drosmei un varonībai, Austrumu fronte vēl nav sasniegusi mūsu mājas."

Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma uzsvēra filmas aktualitāti un novatorismu: "Šāgada Berlīnes Starptautiskā kinofestivāla Eiropas filmu tirgū Latvija kopā ar Igauniju un Lietuvu būs fokusa valstis, akcentējot Baltijas valstu kinematogrāfijas nozīmi Eiropas mērogā. Tajā pašā laikā Berlināles konkursa programmā "Encounters", kuras mērķis ir akcentēt estētiski un strukturāli drosmīgus neatkarīgu, novatorisku filmu veidotāju darbus, sīvā konkurencē atlasīta Latvijā dzīvojošā režisora Vitālija Manska un viņa ukraiņu kolēģa Jevhena Titorenko dokumentālā filma "Austrumu fronte" – šokējoša, satricinoša pieredze, kas skaudri un bez kompromisiem atklāj kara tuvplānu, uzskatāmi atgādinot, ka joprojām Krievijas iebrukums Ukrainā nes nebeidzamas fiziskas ciešanas.

Filma "Austrumu fronte" ir gan novatorisks darbs, gan, kas pats svarīgākais, – bezkompromisu liecība par kara būtību un Ukrainas varonību."

Latvijā filmas pirmizrāde notiks 8. martā, 3. Starptautiskā dokumentālo filmu festivāla "Artdocfest/Riga" noslēguma pasākumā.

Dokumentālā filma "Austrumu fronte" ir tapusi, sadarbojoties studijām "Vertov" (Latvija) un "Braha Production company" (Ukraina), kopprodukcijā ar "Hypermarket Films" (Čehija) un "TV Current Time" (ASV). 

Filmu finansiāli atbalstījuši Čehijas Filmu fonds, Nacionālais kino centrs, Ukrainas Valsts filmu aģentūra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti