«Lielais Kristaps» klauvē pie durvīm – ceturtdien sākas nacionālās kino balvas pasākumi

Ceturtdien, 1. februārī, ar Rozes Stiebras filmas "Sirds likums" pirmizrādi sākas "Lielā Kristapa" pasākumu programma, kas kulmināciju piedzīvos svētdienas vakarā ar balvu pasniegšanas ceremoniju. Šajās dienās gaidāmas pirmizrādes, bezmaksas nominēto filmu seansi un filmu skate tiešsaistē, informēja organizatori.

"Lielā Kristapa" programmā tiek pirmizrādītas divas filmas – Rozes Stiebras košā animācijas pasaka "Sirds likums" 1. februārī un Reiņa Ūbeļa psiholoģiskā šausmu filma "Dragūni" 2. februārī.

No 1. līdz 3. februārim norisināsies "Lielā Kristapa" lielā skatīšanās – iespēja bez maksas noskatīties vairākas no balvai nominētajām filmām. Īsfilmu seansi notiks ceturtdienas un piektdienas vakaros kinoteātrī "Splendid Palace", bet pilnmetrāžas filmām veltīta būs sestdiena. 3. februārī no rīta, pulksten 10.30, "Splendid Palace" mazajā zālē notiks animācijas filmas "Lielais Indriķis" seanss mākslinieka un producenta Māra Putniņa piemiņai. Pēc tam visas dienas garumā gaidāma spēlfilmu programma. Savukārt kinoteātrī "K.Suns" sestdien tiks izrādītas četras pilnmetrāžas dokumentālās filmas. Seansu programma pieejama "Lielā Kristapa" mājaslapā.

Uz visiem seansiem, izņemot pirmizrādes, ieeja ir brīva. Organizatori aicina ieņemt vietas laicīgi, jo zālēs vietu skaits ir ierobežots.

Nacionālā kino centra vietnē filmas.lv līdz 6. februārim bez maksas var skatīties 12 filmas divos tematiskos blokos – sešas filmas, kurās strādājusi "Lielā Kristapa" Mūža balvas laureāte, kinomāksliniece Ieva Romanova, un sešas iepriekšējā gadā apbalvotās "Lielā Kristapa" labākās filmas. Trīs no portāla programmā iekļautajām filmām būs pieejamas tikai vienu dienu – sestdien, 3. februārī.

Portālā LSM.lv turpinās balsojums par skatītāju simpātiju balvas saņēmēju. Līdz piektdienas, 2. februāra, pulksten 23.59 iespējams balsot par savu mīļāko filmu, un visvairāk balsu ieguvušajai filmai balvu pasniegs ceremonijā.

Nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" ceremonija notiks 4. februāra vakarā. Tā šogad tiks veidota kā multimediāla izrāde, kas atklās skatītājiem filmu veidošanas aizkulises. Svinīgajā ceremonijā Dailes teātrī pasniegs balvas labākajām filmām un filmu nozares profesionāļiem, kā arī īpašās žūrijas un sadarbības partneru balvas un balvu par mūža ieguldījumu filmu mākslā. Skatītāji to varēs vērot Latvijas Televīzijas un portāla LSM.lv tiešraidē, kas sāksies pulksten 21.05 vakarā,  bet jau no pulksten 20.30 LSM.lv tiešraidē kopā ar Dairu Āboliņu uz ceremonijas zaļā paklāja varēs sagaidīt ceremonijas viesus – balvas nominantus.

Nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" rīko biedrība "Latvijas Kinematogrāfistu savienība" sadarbībā ar Nacionālo kino centru un LR Kultūras ministriju, atbalsta Rīgas dome.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti