Sācies «Kilograms kultūras» ziemas balsojums! Nosaki, kuri notikumi iekļūs finālā!

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 4 mēnešiem.

3. janvārī sācies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras 2021" ziemas balsojums, kurā žūrija skatītāju un klausītāju vērtējumam nodod darbus, kas radīti vai publicēti no 2021. gada septembra līdz gada beigām. Balsot iespējams portālā LSM.lv līdz 14. janvāra pulksten 23.59.

Balsot par saviem favorītiem iespējams vienu reizi dienā, autorizējoties ar savu sociālo mediju profilu. Darbi, kas no ziemas balsojuma iekļuvuši fināla balsojumā, tiks paziņoti reizē ar fināla balsojuma atklāšanu 17. janvārī.

Balvas nominantus skatītāji un klausītāji izvirza kopumā trīs balsojumos – 2021. gadā notika divi no tiem, tagad noris ziemas balsojums, kurā sabiedrisko mediju kultūras jomas profesionāļu žūrija izvirzījusi kandidātus astoņās kategorijās. No katras tikai viens darbs, kas saņems lielāko sabiedrības atbalstu, tiks izvirzīts fināla balsojumam.

"Šajā rudens un ziemas periodā diemžēl notika kārtējais pandēmijas radītais pārrāvums klātbūtnē baudāmiem kultūras pasākumiem, tādēļ balsojumā integrēti gan klātienē, gan ekrānos skatāmi notikumi. Neraugoties uz sarežģīto situāciju, saraksts tomēr ir piesātināts un daudzveidīgs. Pēc ilgāka laika atkal varam izcelt Latvijā nozīmīgus festivālus, vērienīgus koncertus un izrādes, kurām izdevās sasniegt savu publiku klātienē," norāda žūrijas pārstāve, LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle.

Kategorijā "Mana kultūrvieta" ieteikumi tika apkopoti visa 2021. gada garumā. Balsot par tām būs iespējams tikai fināla balsojumā, kurš sāksies 17. janvārī. "Kilograms kultūras" apbalvošanas ceremonija notiks februāra beigās.

Ziemas balsojumam izvirzītie darbi Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas žūrijas redzējumā atzīti par oriģinālākajiem un kvalitatīvākajiem Latvijas kultūras notikumiem, kas tapuši no 2021. gada septembra līdz 31. decembrim, un ir cienīgi cīnīties par iespēju iegūt balvu "Kilograms kultūras". Žūrijā, kā ierasts, darbojas LTV, LR un LSM kultūras jomas profesionāļi – LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, žurnālistes Lilita Eglīte, Eva Johansone, Daira Āboliņa un Henrieta Verhoustinska, LR3 "Klasika" direktore Gunda Vaivode, žurnālisti Orests Silabriedis, Liene Jakovļeva un LR1 žurnālists Toms Treibergs, kā arī portāla LSM kultūras sadaļas redaktore Laila Burāne.

Par balvu "Kilograms kultūras"

"Kilograms kultūras" ir sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, kas apliecina sabiedrisko mediju aktīvu līdzdarbību Latvijas kultūras dzīves procesos. Balvu piešķir Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM. Tradīcija aizsākta 2012. gadā, kad balvas tika pasniegtas par spilgtākajiem 2011. gada kultūras notikumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti