Kultūras ziņas

Liepājas Leļļu teātris meklē plašāku auditoriju

Kultūras ziņas

Aizvadīts pirmais festivāls "Kuldīga Piano"

Piedalies balvas "Kilograms kultūras" Rudens balsojumā!

Sācies balvas «Kilograms kultūras» rudens balsojums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

12. septembrī sācies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras 2022" rudens balsojums – par nominantiem desmit kategorijās ikviens aicināts balsot līdz 23. septembra pulksten 23.59.

"Aizvadīta piesātināta, notikumiem bagāta vasara. Kultūras pasākumi atkal ir kļuvuši vērienīgi un pulcē lielas skatītāju auditorijas. Mēs esam piedzīvojuši gan lielkoncertus un grupu koncerttūres, gan koncertestrādes atklāšanu, uzvedumu Mežaparka Lielajā estrādē un pat starptautisku Eiropas koncertu ar simtiem tūkstošu skatītāju visā pasaulē… Šiem lielpasākumiem līdzās ir iznākušas grāmatas, atklātas izstādes, notikuši festivāli un teātru pirmizrādes. Tagad skatītāji bauda arī pandēmijas dēļ iekavēto filmu pirmizrādes, un tām uzslāņojas arvien jauni un jauni kultūrnotikumi. Saraksts ir bagātīgs, tādēļ izvēle nebūs viegla, bet tomēr rosinoša, jo balsojumā aptveram, cik lieliska un daudzveidīga ir Latvijas kultūras pasaule," pauž žūrijas pārstāve, LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle.

Balsot par favorītiem iespējams vienu reizi dienā, autorizējoties ar savu e-pastu vai sociālo mediju profilu. Finālam izvirzītie darbi tiks paziņoti 26. septembrī.

"Kilograms kultūras 2022" nominantus žūrija izvirza desmit kategorijās, bet finālistus skatītāji un klausītāji izvēlas trīs balsojumos – pavasara, rudens un ziemas.

Rudens balsojumam izvirzītie darbi Latvijas Radio, Latvijas Televīzijas un LSM žūrijas redzējumā atzīti par oriģinālākajiem un kvalitatīvākajiem Latvijas kultūras notikumiem, kas tapuši no 2022. gada maija līdz 31. augustam un ir cienīgi cīnīties par iespēju iegūt balvu "Kilograms kultūras". Žūrijā, kā ierasts, darbojas LTV, LR un LSM kultūras jomas profesionāļi – LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, žurnālistes Lilita Eglīte, Anete Ašmane, Daira Āboliņa un Henrieta Verhoustinska, LTV raidījuma "Kultūrdeva" producents un mūzikas žurnālists Kaspars Zaviļeiskis, LR3 "Klasika" direktore Gunda Vaivode un žurnālisti Orests Silabriedis, Liene Jakovļeva, LR1 žurnālists Toms Treibergs, kā arī portāla LSM kultūras sadaļas redaktore Laila Burāne.

Par balvu "Kilograms kultūras"

"Kilograms kultūras" ir sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, kas apliecina sabiedrisko mediju aktīvu līdzdarbību Latvijas kultūras dzīves procesos. Balvu piešķir Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM. Tradīcija aizsākta 2012. gadā, kad balvas tika pasniegtas par spilgtākajiem 2011. gada kultūras notikumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti