Sācies balvas «Kilograms kultūras» pavasara balsojums

Pirmdien, 13. maijā, sācies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras 2024" pavasara balsojums. Tas būs aktīvs līdz 24. maija pulksten 23.59 sabiedrisko mediju portālā LSM.

"Kilograms kultūras" balvas nominantus – oriģinālākos un kvalitatīvākos aizvadītā gada Latvijas kultūras notikumus – izvirza sabiedrisko mediju kultūras jomas profesionāļu žūrija, taču gala lēmumu pieņem tikai un vienīgi skatītāji un klausītāji, balsojot trīs balsojumos – pavasara, rudens un ziemas.

"Gads sācies ar iespaidīgu kultūras notikumu klāstu – tajā ir ko izvēlēties un ir par ko diskutēt. Līdzās pirmizrādēm teātros, jaunām izstādēm, grāmatām un koncertiem īpaši daudz sagaidījām jaunu Latvijas filmu un seriālu pirmizrādes, kas negadās tik bieži. Jāatzīmē, ka pagājušā gada kopējā balsojuma aktivitāte bija rekordliela, tādēļ ceram, ka arī šogad Latvijas sabiedrisko mediju skatītāji, klausītāji un lasītāji aktīvi iesaistīsies balsojuma procesā. Vēlamies, lai gribas spriest, vērtēt, diskutēt un galu galā izdarīt katram savu izvēli," pauž žūrijas pārstāve, LTV Kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle.

Žūrija pavasara balsojumā izvirzījusi kandidātus desmit  kategorijās – "Mūzika", "Kino", "Teātris", "Vizuālā māksla", "Literatūra", "Popkultūra", "Starts", "Mantojums", "Pārsteigums", "Notikums". No katras tikai vienu darbu, kas saņems lielāko sabiedrības atbalstu, izvirzīs fināla balsojumam. Balsot iespējams vienu reizi dienā (autorizējoties). Finālam izvirzītos darbus paziņos 27. maijā.

Kā balsot?

  • Izvēlies savu favorītu vismaz vienā kategorijā.
  • Balsojuma apakšā autorizējies ar savu e-pastu, "Google" vai "Draugiem.lv" profilu!
  • Seko instrukcijām!
    Ja autorizējies ar sociālo tīklu kontu, spied "balsot".
    Ja autorizējies ar e-pastu, apstiprini balsojumu, spiežot uz saites, ko saņemsi e-pastā.
  • Kad balsojums pieņemts, ekrānā redzēsi paziņojumu "Paldies! Jūsu balsojums ir pieņemts."
  • Balsot iespējams vienu reizi dienā.

Pavasara balsojumam izvirzītie darbi Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas žūrijas redzējumā atzīti par oriģinālākajiem un kvalitatīvākajiem Latvijas kultūras notikumiem, kas tapuši no 2024. gada janvāra līdz 30. aprīlim un ir cienīgi cīnīties par iespēju iegūt balvu "Kilograms kultūras". Žūrijā darbojās Latvijas Televīzijas, Latvijas Radio un LSM.lv kultūras jomas profesionāļi – LTV Kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, žurnālistes Lilita Eglīte, Daira Āboliņa un Henrieta Verhoustinska, redaktors Aigars Bumburs, LTV raidījuma "Kultūrdeva" producents un mūzikas žurnālists Kaspars Zaviļeiskis, LR3 "Klasika" direktore Gunda Vaivode un žurnālisti Orests Silabriedis, Liene Jakovļeva, Anete Ašmane-Vilsone, LSM.lv kultūras redaktore Laila Burāne.

Par balvu "Kilograms kultūras"

"Kilograms kultūras" ir sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, kas apliecina sabiedrisko mediju aktīvu līdzdarbību Latvijas kultūras dzīves procesos. Balvu piešķir Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM. Tradīcija aizsākta 2012. gadā, kad balvas pasniedza par spilgtākajiem 2011. gada kultūras notikumiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti