EBU Zelenskim liedz teikt uzrunu Eirovīzijas finālā; Kijiva: Ukraina šādu iespēju nav lūgusi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim netiks dota iespēja teikt videouzrunu Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā. To ceturtdien, 11. maijā, paziņoja Eiropas Raidorganizāciju apvienība (EBU), kas organizē šo konkursu. Savukārt Zelenska preses sekretārs piektdien sarunā ar BBC pavēstīja, ka Ukrainas prezidenta birojs nav vērsies pie Eirovīzijas rīkotājiem ar lūgumu ļaut Zelenskim dziesmu konkursā teikt uzrunu.

Eirovīzijas finālā 2022. gadā uzvarēja Ukrainas pārstāvji "Kalush Orchestra" ar dziesmu "Stefania", tomēr EBU nolēma 2023. gada konkursa rīkošanu Ukrainas vārdā uzticēt Lielbritānijai. Eirovīzijas konkursa pasākumi šogad notiek Liverpūlē.

Konkursa finālā sestdien ir paredzēts īpašs veltījums Ukrainai, un tajā uzstāsies 11 Ukrainas mākslinieki, tai skaitā "Kalush Orchestra". Vakara gaitā tiks demonstrēti videoklipi, parādot dažādas Ukrainas daļas.

EBU tomēr paziņoja, ka konkursa "stingrie noteikumi" neļauj Ukrainas prezidentam teikt uzrunu, jo "viens no šī konkursa stūrakmeņiem ir pasākuma nepolitiskais raksturs". 

"Šis princips liedz iespēju nākt klajā ar politiskiem vai tamlīdzīgiem paziņojumiem konkursa ietvaros," paskaidroja EBU.

Lai gan Zelenska lūgumam ļaut uzrunāt konkursa skatītājus ir apsveicami nolūki, tas diemžēl ir jānoraida, jo tas ir pretrunā pasākuma noteikumiem, piebilda EBU.

Kijiva: Ukraina nav lūgusi ļaut Zelenskim teikt uzrunu Eirovīzijā

Ukrainas prezidenta birojs nav vērsies pie Eirovīzijas rīkotājiem ar lūgumu ļaut dziesmu konkursā teikt uzrunu Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim, intervijā britu raidsabiedrības BBC ukraiņu redakcijai sacīja Zelenska preses sekretārs Serhijs Nikiforovs.

"Jautājums ir organizatoriem – kas viņiem ir kontaktpersona un kas varēja vērsties. Atkārtošu, ka Ukrainas puse un prezidenta birojs oficiāli pavisam noteikti nav vērsušies ar šādu lūgumu," intervijā BBC sacīja Nikiforovs.

Eirovīzijas rīkotājiem vajadzētu nosaukt tā cilvēka vārdu, kas atbilstoši viņu versijai ir vērsies pie viņiem, vai parādīt rakstisku lūgumu, ja tāds ir, viņš piebilda.

BBC ukraiņu redakcijas sarunbiedrs prezidenta birojā pieļāva, ka kāds Ukrainas delegācijas cilvēks, iespējams, runājis par hipotētisku Zelenska uzrunas iespēju, bet rīkotāji to varētu būt uztvēruši kā oficiālu lūgumu.

Eirovīzija 2023 – dalībnieki

Vairāk

KONTEKSTS:

2022. gadā konkursā uzvarēja Ukrainas pārstāvji "Kalush Orchestra" ar dziesmu "Стефанія", tomēr Eiropas Raidsabiedrību savienība (EBU) lēma 2023. gada konkursa rīkošanu Ukrainas vārdā uzticēt Lielbritānijai.

Konkursa fināls notiks 13. maijā. Tajā piedalīsies Austrija, Portugāle, Šveice, Polija, Serbija, Francija, Kipra, Spānija, Zviedrija, Albānija, Itālija, Igaunija, Somija, Čehija, Austrālija, Beļģija, Armēnija, Moldova, Ukraina, Norvēģija, Vācija, Lietuva, Izraēla, Slovēnija, Horvātija, Apvienotā Karaliste.

Fināla tiešraidei no pulksten 22.00 būs iespējams sekot LTV1, LSM un Replay.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti