XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. 2021

"Saulesvijas" reportāža: Smiltenes novads

XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. 2021

#dziedundejo2021 izstāde "Radi rotājot"

No saullēkta līdz saulrietam Zemgalē|#dziedundejo vlogs

VLOGS: #dziedunejo2021 no saullēkta līdz saulrietam Zemgalē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 10 mēnešiem.

Pirmais ceļojums "Pieci.lv" video blogu jeb vlogu ciklā “No saullēkta līdz saulrietam” ved uz Zemgali, lai iepazītu Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norišu #dziedundejo2021 dalībniekus Skrīveros, Aizkrauklē, Dobelē un Jelgavā.

Sveicot sauli piecos no rīta Rīgā, ceļš "Pieci.lv" vloga komandu ved gar Daugavu un tālāk uz Zemgales līdzenumiem, kur kopīgi ar jauniešiem runājām par svētku sajūtu, smieklīgām atmiņām un latvisko apziņu. Protams, neizpalika arī dziedāšana un dejošana.

Vlogu cikls “No saullēkta līdz saulrietam” aptvers četrus Latvijas kultūrvēsturiskos novadus, četras dienas no saullēkta līdz saulrietam, kopā nobraucot teju 2500 kilometru.

KONTEKSTS:

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises #dziedundejo2021 notiek no 12. jūlija līdz oktobra beigām. Plānots, ka svētku kopējo programmu veido 15 dažādas norises kora dziedāšanā, vokālajā mūzikā, instrumentālajā mūzikā, dejā, vizuālajā un vizuāli plastiskajā mākslā, folklorā. Norises plānotas pašvaldībās, pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai, ārtelpās. Jebkurā svētku norisē dalībnieku skaits ir no viena līdz tajā brīdī valstī atļautajam skaitam, nenotiek plaša pulcēšanās, nav plānoti centralizēti mēģinājumi un garš mēģinājumu process. Norises tiks iemūžinātas videoierakstos. Visi videomateriāli tiks nodoti Rakstniecības un mūzikas muzejam topošās dziesmu un deju svētku ekspozīcijas vajadzībām kā spilgta 21. gadsimta liecība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti