Ceļojums

Iepazinām Jaunpiebalgas kultūras nama jauniešu deju kolektīvu „Piebaldzēni”

Ceļojums

Iepazinām Mārupes valsts ģimnāzijas zēnu kori

Iepazināmies ar Preiļu novada jauniešu pūtēju orķestri

Uzjundī patīkamas sajūtas – Preiļu novada jauniešu pūtēju orķestra dalībnieki par #dziedundejo2021

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

19. jūlijā Preiļos, Ilūkstē, Slutišķos un Daugavpilī tika aizvadīts Skolu jaunatnes dziesmu un deju norišu #dziedundejo2021 pirmais notikums "Saulesvija". Ceļš “Saulesvija” veidots kā klātienes mirkļu un video fiksējums, kurā nepilnas stundas garumā ikvienā pašvaldībā īpašais svētku vēstnesis kopā ar atraktīvu ceļotāju–sveicinātāju nodeva svētku organizatoru pateicības un dāvanas ikvienam, kurš gatavojās XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, apguva svētku repertuāru, veidoja video sveicienus un video priekšnesumus, piedalījās videoklipu filmēšanā. Preiļu novada jauniešu pūtēju orķestra dalībniekiem un viņu galvenajam iedvesmotājam, vadītājam Oļegam Koļesņičenko, kā arī kolektīva skolotājam Jānim Livdānam "Saulesvija" likās kā burvīgs atkal satikšanās notikums.

Dziesmu svētku ceļojums

Latvijas Radio 2 pēcpusdienas programmā „Ceļojums” dosimies „Dziesmu svētku ceļojumā”, lai iepazītos ar dziedošajiem, dejojošajiem un muzicējošajiem kolektīviem – Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībniekiem. Uzzināsim, kā e-vidē noritējusi gatavošanās lielajam notikumam, dalīsimies atkalsatikšanās priekā un kopā vēlreiz izdzīvosim citādo svētku norisi.

Jauniešu pūtēju orķestris pastāv jau 16 gadus.

Ar katru gadu orķestra sastāvs kļūst arvien kuplāks, jo visus jauniešus vieno mūzikas mīlestība.

Kolektīvs aktīvi piedalās Preiļu novada un pilsētas pasākumos, skatēs un  konkursos Latvijā. Ar savu muzicēšanu orķestris ir priecējis klausītājus arī Francijā, Polijā, Lietuvā, Vācijā un Ukrainā.

“Šis laiks mums visiem bija ļoti interesants pārbaudījumu laiks, jo kopā mēs kādu laiku nevarējām sanākt un visi muzicēja katrs savās mājās. Muzikālās partijas mācījāmies attālināti ar katru mūziķi atsevišķi.

Un tad vasaras sākumā varējām visi sanākt kopā. Tas bija liels notikums! Beidzot atkal varēja dzirdēt, kā viss orķestris skan kopā,” stāsta jauniešu pūtēju orķestra vadītājs Oļegs Koļesņičenko.

Preiļu novada jauniešu pūtēju orķestra dalībnieki Alise un Renārs attālinātajās mācībās centīgi turpināja spēlēt savus instrumentus – klarneti un trompeti, lai attīstītu savas prasmes un neaizmirstos jau apgūtais. Savukārt abi pasniedzēji – Oļegs Koļesņičenko un Jānis Livdāns – ar lielu prieku atceras citādo svētku gājienu “Saulesvija”:

“Jau no paša rīta bijām gatavībā – pusdeviņos no rīta sākām savu uzstāšanos, bet, protams, pirms tam mums bija neliela četru dienu nometne, kad ļoti aktīvi katru dienu gatavojāmies šim pasākumam. Bija forši!

Un kad ieraudzījām to mašīnu, kas iebrauca, tad visiem tas uzreiz uzjundīja patīkamas sajūtas. Mums bija arī liels prieks, ka arī pēc šī attālinātā darba orķestris skanēja ļoti, ļoti labi.”

Dziesmu svētku ceļojums

Vairāk

KONTEKSTS:

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises #dziedundejo2021 notiek no 12. jūlija līdz oktobra beigām. Plānots, ka svētku kopējo programmu veido 15 dažādas norises kora dziedāšanā, vokālajā mūzikā, instrumentālajā mūzikā, dejā, vizuālajā un vizuāli plastiskajā mākslā, folklorā. Norises plānotas pašvaldībās, pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai, ārtelpās. Jebkurā svētku norisē dalībnieku skaits ir no 1 līdz tajā brīdī valstī atļautajam skaitam, nenotiek plaša pulcēšanās, nav plānoti centralizēti mēģinājumi un garš mēģinājumu process. Norises tiks iemūžinātas videoierakstos. Visi videomateriāli tiks nodoti Rakstniecības un mūzikas muzejam topošās Dziesmu un deju svētku ekspozīcijas vajadzībām kā spilgta 21. gadsimta liecība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti