Piesārņojuma dēļ līdz 2021.gadam slēgta populāra Taizemes pludmale

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Par tūristu pieplūdumu sapņo katra valsts, taču pārāk liels tūristu skaits rada nelabvēlīgas sekas uz vidi. Vienā no Taizemes salu pludmalēm tūristu radītā piesārņojuma dēļ iznīcināta lielākā daļa koraļļu. Tāpēc amatpersonas lēmušas līdz 2021. gadam pludmali slēgt.

Viena no Taizemes salās esošajām pludmalēm kļuva slavena pēc filmas “Pludmale” uzņemšanas 2000. gadā, kad tur filmējās aktieris Leonardo di Kaprio.

Vēl nesen pludmale ar skaistajām ainavām, dzidro tirkīzzilo ūdeni un baltajām smiltīm bija pieejama tūristiem cauru gadu.

Visaktīvākajā laikā tā uzņēmusi pat 200 kuģu un 4000 apmeklētāju vienā dienā.

2018. gadā to apmeklēja kopumā 2,5 miljoni cilvēku. Tomēr tam visam ir sava cena. Jūras biologi veikuši pētījumus, kas liecina - liela daļa koraļļu rifu šajā reģionā ir iznīkuši. Un arī citas jūras radības ir aizmigrējušas citur.

Koraļļus iznīcina motorlaivu radītie smilšu mākoņi. Tie nepatīk arī haizivīm, kuru skaits reģionā strauji samazinājies.

Tā kā tūristu skaits tikai pieaug, pieņemts lēmums uz laiku pludmali slēgt. Pirms trim gadiem slēdza arī 10 kilometrus attālumā esošo pludmali, kur tolaik bija dzīvi tikai 5% no koraļļu populācijas. Tagad tie gandrīz pilnībā atjaunojušies sākotnējā daudzumā.

Taizeme kopumā uzņem 35 miljonus starptautisku tūristu gada laikā, un šāds tūristu pieplūdums atstāj būtisku ietekmi uz vidi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti