Līgatnes dabas takās - Lūšu diena

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 10 mēnešiem.

Līgatnes dabas takās šodien atzīmēs Lūšu dienu - Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas izglītības centrs "Pauguri" aicinās apmeklētājus izzināt lūšu dzīvesveidu un paradumus.

Līgatnes dabas takās lūši mīt jau 19 gadu, un arī šobrīd voljērs ir mājas piecu lūšu ģimenei - mammai, tētim un trīs viņu meitām. Dabas izglītības centra "Pauguri" vadītāja Anda Andrušaite vēsta, ka uz pasākumiem aicināts ikviens, taču ir apmeklētāji, kas tiks sagaidīti pavisam īpaši:

''Tiem, kam uzvārds ir Lūsis, Lūsītis vai Lūsēns, tiem būs īpašais pārsteigums. Bet visi, kas būs ieradušies, dienas vidū plkst. 13 tiks aicināti izglītibas centrā ''Pauguri'' uz dažādām aktivitātēm par lūšu tematiku. Viena no galvenajām lietām būs fotostāsta prezentācija par lūšiem, to stāstīs Velga Vītola, kura ļoti labi pazīst visus Līgatnes dzīvniekus.''

Pēc tam būs iespēja doties izzinošā pārgājienā, darboties radošās darbnīcās un spēlēs, kurās tiks atainoti lūšu paradumi, dzīvesveids, tikumi. Būs ko darīt visai ģimenei, sola Anda Andrušaite.

Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takas izveidotas 1975. gadā mežainām gravām bagātā apvidū, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar Latvijā dzīvojošo savvaļas dzīvnieku sugām, dabas daudzveidību un dabas aizsardzības nepieciešamību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti