Dienas ziņas

Zem Mariupoles teātra drupām joprojām iesprostoti cilvēki

Dienas ziņas

Vairāku pašvaldību policisti atsākuši velopatruļas

Līgatnes dabas takā pārmaiņas

Līgatnes dabas takās lūšus varēs vērot no jaunas skatu platformas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 3 mēnešiem.

Aptuveni piecus kilometrus garā Līgatnes dabas taka Gaujas Nacionālā parka teritorijā, kur dabas mīļotāji un tūristi dodas vērot savvaļas dzīvniekus, ieguvusi jaunu skatu platformu. Tā uzbūvēta pie lūšu voljēra jeb, kā saka dabas taku darbinieki, – lūšu rezidences.

Līgatnes dabas takā ierasto kluso pastaigu laikā pie lūšu voljēra skanēja dažādas dziesmas par dzīvniekiem. Tā Dabas aizsardzības pārvalde atklāja jaunuzbūvēto skatu platformu. 

“Man šķiet ir ļoti svarīgi, ka visiem apmeklētājiem, kas pie mums ierodas vērot dzīvniekus vai baudīt dabu, varam piedāvāt arī tādus ērtus apstākļus,” stāstīja Līgatnes dabas taku vadītāja Inta Lange.

Kolektīvam tie esot svētki, jo šīs izmaiņas pie lūšu rezidences ir vienas no apjomīgākajām pēdējo desmit gadu laikā.

“Līgatnes dabas takā vēsturiski visa tā infrastruktūra ir veidota kā takas, kā koka tiltiņi. Koka skatu vietas agrāk pie lūšiem bija neliela piepacelta koka laipa,” norādīja Lange.

Taču tagad tā vietā ir uzcelta būve, zem kuras var patverties arī no lietus un vēja, lai sliktu laikapstākļu gadījumā pie lūšiem varētu pavadīt ilgāku laiku.

“Galvenais mērķis bija panākt, to uzmanību pievērst vairāk tieši dzīvniekam. Kopā ar DAP tie risinājumi tapa, arī par to stiklu, lai radītu jauno iespēju dzīvniekam pietuvoties, (..) lai ar telefonu var labāk nobildēt,” stāstīja arhitekts Mārtiņš Dušelis. 

Svarīgi šo skatu platformu būvēt bijis tieši šeit, jo caur klasisko žogu Līgatnes dabas taku četrus lūšus – Leonoru, Mazuli, Favorīti un Filozofi – raibā apspalvojuma dēļ bijis grūti pamanīt.

“Kopš pirmās dienas, kad platforma bija uzcelta, Leonora ir tā, kas no otras puses iet izbaudīt stiklu. Esmu novērojusi, ka viņai patīk pie skatu platformas sēdēt. Redzu, ka viņa nāk un vēro arī cilvēkus,” stāstīja Lange.

Līgatnes dabas taku vadītāja atklāja, ka šīs nav vienīgās pārmaiņas. Iecerēts, ka drīz pie jaunām mājām tiks vāveres –  Tomiņa, Čita un Rižiks. Tāpat arī gaidāms rododendru dārzs taku teritorijā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti