Glābt steidz pat augstpapēžu kurpēs. Brīvprātīgie drošībā nogādājuši ap 1500 krupju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Lai palīdzētu krupjiem droši šķērsot autoceļus pavasara migrācijas laikā un nonākt savās nārsta vietās, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) jau otro gadu aicināja brīvprātīgos iesaistīties kampaņā "Misija – KRUPIS. Izglāb princi!". Šogad aicinājumam atsaucās 108 brīvprātīgie, kas misijas laikā apzinātajos 50 autoceļu posmos kopumā pavadījuši sešas diennaktis un izglābuši 1500 krupjus un daudzus citus abiniekus, pārnesot tos drošībā no ceļa brauktuves uz ceļa malu.

DAP vecākais eksperts, zoologs Vilnis Skuja izteica pateicību ikvienam, kurš veltīja laiku abinieku glābšanai.

"Domāju, ka izglābto abinieku skaits dabā ir daudz lielāks nekā misijas statistika uzrāda, jo ne visi dzīvību glābēji sazinājās ar pārvaldi un sniedza ziņas," norādīja Skuja.

Pastiprināti runājot par abinieku izmiršanu, nododot informāciju līdzcilvēkiem un aktīvi rīkojoties, ilgtermiņā iespējams samazināt bojāgājušo abinieku skaitu, pārliecību pauda Skuja, piebilstot, ka dalība misijā nav sarežģīta un paveicama ikvienam.

"Piemēram, Turaidas apkaimē kāds sešus gadus vecs zēns esot nostājies gājēju takas vidū un uz mirkli apstādinājis cilvēku plūsmu, jo tajā brīdī taku šķērsoja abinieki. Tikmēr no Kurzemes saņemtas ziņas, ka dāma migrāciju pamanīja brīdī, kad kājās bijušas augstpapēžu kurpes. Taču arī tas nav bijis šķērslis, lai uz mirkli apturētu auto un steigtos krupjiem palīgā," stāstīja Skuja.

Šogad sabiedrība sniegusi arī ziņas par jauniem migrācijas punktiem. Turpmākos gados krupju glābšanu varēs veikt jau 50 punktos visā Latvijā, tostarp Saldus apkaimē, kur šogad brīvprātīgie vienā vakarā palīdzējuši droši šķērsot autoceļu pat vairāk nekā 200 krupjiem. Pateicoties brīvprātīgajiem, daudz krupju izglābti arī pie Lazdonas un Jaunlazdonas, kā arī Liepājā.

Krupju migrācija sākas līdz ar siltā laika iestāšanos, ko nevar precīzi paredzēt. Pērn "Misijā – KRUPIS. Izglāb princi!" iesaistījās vairāk nekā 100 brīvprātīgo, kas kopumā izglāba vairāk nekā 800 krupju dzīvības, šim darbam veltot teju četras diennaktis. Īpaši daudz krupju tika izglābti Lazdonas un Siguldas apkaimē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti