Žurnāla «Santa» dibinātāja: Sievietes 90.gados bija izslāpušas pēc izdevuma, kas runātu par viņām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 8 mēnešiem.

Pirmā Latvijā veidota žurnāla „Santa” panākumu un popularitātes pamatā bija sieviešu vēlmes pēc medija, kas runā arī par viņām svarīgām lietām, LTV raidījumam „Deviņdesmitie” stāsta žurnāla un izdevniecības „Santa” dibinātāja Santa Anča.

„Sievietes bija izslāpušas pēc sievišķības – ka tev var būt sava iekšējā pasaule, dzīve!” atminas Anča. Trešajā gadā žurnāla tirāža bija 75 000 un, kā atceras Anča, reiz, braucot ar trolejbusu, viņa pie Mākslas muzeja preses kiosā uz Kr.Valdemāra ielas redzējusi sieviešu rindu, kas pirkusi tieši „Santu”. Arī pirmo žurnāla numuru 1991.gada novembrī izpirka nedēļas laikā.

Žurnālu gan Anča dibinājusi sava sapņa dēļ. „Tas bija meitenes sapnis par to, kāpēc mums nav tik skaistu žurnālu kā ārzemēs. Mēs dažus bijām redzējuši. Kad mēs sākām, es nedomāju par žurnālistiku kā par uzņēmējdarbību. Es vienkārši realizēju savu sapni,” stāsta Anča.

Lielākā problēma žurnāla izveidē bijusi nauda. Galu galā 100 000 rubļu aizņēmās no rūpnīcas „Lauma”, un to garantēja laikraksta „Atmodas” tā laika menedžeris Viesturs Koziols. „Neviens jau neticēja, izņemot manus vecākus,” atzīst Anča.

Par to, kā pagājušā gadsimta 90.gados veidojās preses tirgus un mediju vide, plašāk būs stāstīts LTV un „SKUBA films” dokumentālo filmu seriāla „Deviņdesmitie” kārtējā filmā „Ceturtā vara”. To varēs noskatīties trešdien LTV 1 plkst. 19.30.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti