Māris Olte: Līdakas jau ir iznārstojušas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Lai arī vēl nesen Zemkopības ministrija veiksmīgai līdaku nārsta nodrošināšanai nolēma pagarināt šo plēsīgo zivju ķeršanas ierobežojumus līdz 10.maijam, lielākajā daļā Latvijas ūdenstilpņu tās jau ir veiksmīgi iznārstojušas, aģentūrai BNS atzina pazīstamais makšķernieks, dabas draugs un biologs Māris Olte.

Viņš sacīja, ka vienīgās vietas, kur līdaku nārsts varētu būt aizkavējies ir Ziemeļlatvijas ūdenstilpnes, kas šogad lēnāk atbrīvosies no ledus.

Olte arī norādīja, ka līdaku saudzēšanas termiņa pagarinājums līdz 10 maijam, kas panākts vienojoties makšķernieku organizācijām, Valsts vides dienestam un Zemkopības ministrijai ir kompromisa variants, jo sākotnēji līdaku ķeršanas liegumu tika ierosināts pagarināt līdz 18. vai pat 23.maijam.

Jāteic, ka līdaku resursi Latvijā ir pietiekoši labi un domājams, ka tuvākos gadus tos, visticamāk, nevajadzēs mākslīgi papildināt," norādīja Olte.

Makšķerēšanas eksperts arī paskaidroja, ka ar valsts iestādēm panāktais kompromisa variants makšķerniekiem neliedz iespēju sēsties laivās un doties spiningot jau no 1.maija, jo saskaņā ar makšķerēšanas noteikumiem spiningošana ir atļauta visu gadu, savukārt noķerot zivis, kurām ir nārsta ķeršanas liegumi, makšķerniekam tās vienkārši būs jāatlaiž vaļā.

Pavasara vēsajā ūdenī šīs zivis arī pēc noķeršanas spēs labi atkopties, jo āķu radītās brūces vēsumā dzīst labāk un ātrāk," viņš piebilda.

Līdaku ķeršanas lieguma pagarināšanu Zemkopības ministrijai pieprasīja Liepājas pašvaldība un makšķernieku organizācijas. Ministrija norāda, ka līdaku nārsts ir atkarīgs no meteoroloģiskajiem apstākļiem, tostarp gaisa, ūdens temperatūras un ledus stāvokļa, šī gada pavasaris zivju nārstam nav bijis labvēlīgs. Tālab nolemts pagarināt līdaku makšķerēšanas papildu aizlieguma periodu.

Tradicionāli līdaku makšķerēšanas aizliegums Latvijā beidzās 1.maijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti