Latgalē vīriešiem būs iespēja bez maksas pārbaudīt prostatas veselību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

7. februārī Latvijas Urologu asociācijas speciālisti turpinās 2014. gadā uzsāktās reģionālas izbraukuma bezmaksas konsultācijas Latgalē. To laikā vīriešiem būs iespēja bez maksas saņemt urologu konsultācijas, kā arī veikt prostatas veselībai nozīmīgus izmeklējumus, informēja asociācija.

Skarbā statistika rāda, ka Latvijas vīrieši turpina mirt no slimībām, kuras mūsdienu medicīnas iespējas ļauj sekmīgi ārstēt. 2013.gadā Latvijā ar prostatas vēzi miruši 368 vīrieši, savukārt tas diagnosticēts 814 jauniem pacientiem. 

Vairāk nekā puse 2013.gadā konstatēto uroloģisko saslimšanu gadījumu fiksēti Latvijas reģionos, no tiem 15% jeb 146 gadījumi reģistrēti Latgalē.

„Statistika un ārstu pieredze liecina, ka pārāk daudziem vīriešiem Latvijā regulāras analīzes un ārsta apmeklējumi izpaliek. Lai prostatas vēzi atklātu laikus, no 50 gadu vecuma jebkuram vīrietim regulāri jādodas pie urologa uz pārbaudēm, tādēļ ārstniecības iestāžu un profesionāļu pieejamībai reģionos ir īpaši liela nozīme. Urologi plašākā skaitā ir pieejami Rīgā, Liepājā un Valmierā, bet citur praktizē viens urologs vai arī neviens. Tāpat arī ne visi pacienti var materiāli atļauties apmaksāt visus izmeklēšanas izdevumus, arī – ceļa izdevumus,” atzīst urologs, medicīnas zinātņu doktors, asociētais profesors un Latvijas Urologu asociācijas prezidents Egils Vjaters.

7.februārī speciālisti viesosies gan Rēzeknes novada Gaigalavā no plkst.11.30 Dr.Antoņinas Fedotovas ģimenes ārsta praksē, gan Balvos no plkst.10 Dr.Svetlanas Semjonovas praksē. Savukārt 21.februārī plkst.11.30 urologs pieņems Čornajā, Dr.Kristīnes Taukules ārsta praksē. 

Vizītēs Gaigalavā un Čornajā būs iespējams veikt arī bezmaksas sonogrāfiju vēdera dobumam, ja pēc ārsta ieskatiem tā būs nepieciešama.

Pacientus šīs akcijas laikā konsultēs urologi Atis Karulis un Dainis Vorps.

"Kādi iemesli ir tam, ka vīrieši nedodas pie urologa? Viņi ir nepacietīgi un negrib gaidīt rindā. Cer, ka sūdzības pāries tāpat. Daudzi nevēlas tērēt trūcīgo ģimenes budžetu savām vajadzībām. Citi tik daudz strādā, ka neatrod laiku, lai konsultētos ar ārstu. Ja vīrietis ir vientuļš, viņu neapciemo bērni un mazbērni, motivācija rūpēties par savu veselību ir pavisam zema. Protams, sava nozīme ir arī urologu trūkumam, kas ir nopietna problēma Latvijas reģionos,” stāsta urologs Atis Karulis.

Reģionālās vizītes turpināsies visu 2015.gadu visos Latvijas reģionos, tādēļ ikviens, kurš vēlētos saņemt speciālista konsultāciju, var vērsties pie sava ģimenes ārsta, kurš sazināsies ar reģionālo izbraukumu konsultāciju koordinatoriem un iespēju robežās nodrošinās urologa vizīti arī citās Latvijas pilsētas.

Speciālistu izbraukumi iespējami, pateicoties "MFD Veselības grupas" atbalstam, kas nodrošina transportu un medicīniskās izmeklēšanas, kā arī SIA "Arbor Medical Korporācija", kas šo iespēju Latvijas reģionu vīriešiem saņemt bezmaksas diagnostiku atbalsta, nodrošinot portatīvo sonogrāfijas aparātu.

"MFD Veselības grupa" ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā 350 000 pacientu dažādās vietās Rīgā un Latvijā, tajā ir 700 darbinieku liels kolektīvs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti