Vai ir labi iepazīties sociālajos tīklos? Jaunieši jautā, speciālisti atbild

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 6 mēnešiem.

Eduardam kādā pasākumā iepatikusies meitene, ar to viņš vēlāk sazinājies sociālajos tīklos. Tagad meitene viņu aicina uz kādu pasākumu. Eduards ir apmulsis, nesaprotot, vai ir labi draudzību sākt sociālajos tīklos un tad doties uz randiņu? Speciālisti atbild, ka to var darīt, tikai vērts pirms tam sev pajautāt: vai tas ir droši un vai man to vajag? Tāpat svarīgi  pirms došanās uz tikšanos par to informēt ģimenes pieaugušos.

Veselības aprūpes speciālisti apliecina, ka dažu jauniešu zināšanas par seksu un intīmo veselību ir ārkārtīgi zemas. Vēloties uzrunāt vecākus, jauniešus, pedagogus, Lsm.lv sadarbībā ar projektu Zinatiekare.lv publicēs dažādus stāstus, atbildot uz populārākajiem jauniešu jautājumiem, kas atlasīti gan internetā, gan ar ginekologu un jauniešu psihologu palīdzību.

Eduarda stāsts

Labdien!

Mani sauc Eduards.

Pirms dažām nedēļām es facebookā uzdūros vienai meitenei, kuru es biju pamanījis jau iepriekš. Tā pamanīšana notika folkloras pasākumā, uz kuru mēs bijām aizgājuši ar omīti. Un tas bija diezgan maģiski. Tā meitene uzstājās vienā folkloras kopā, un viņa mani uzreiz instantly apbūra. Viņai bija tādi gari, blondi mati – tik blondi, ka gandrīz izskatījās zaļgani. Un viņa kopā ar visādām citām sievietēm dziedāja kaut kādu latviešu dziesmu. Bet viņai bija solo. Un viņai bija tik skaļa, droša un brīva balss.

Vārdu sakot, es viņā uz vietas samīlējos. Bet, protams, es biju pārāk kautrīgs, lai ietu ar viņu iepazīties. Turklāt tur bija arī visi pārējie dziedātāji un mana omīte. Tas būtu bijis kaut kā ļoti neveikli.

Bet tad vienu dienu, skrollējot Facebooku, es viņu pamanīju pie friends suggestions. Protams, man uzreiz apstājās sirds (nu, pārnestā nozīmē), jo es biju domājis, ka vairs nekad viņu nesatikšu un neredzēšu. Bet te nu viņa bija – savā profilbildē ar tiem pašiem zaļganblondajiem matiem. Es iečekoju viņas profilu un sapratu, ka, jā – tā patiešām ir viņa. Profilā bija vairākas bildes no viņas folkloras kopas. Es atceros, kā svārstījos, pirms nospiedu uz tā friendrequesta, bet beigās es to izdarīju. Un jau pēc dažām minūtēm viņa to requestu apstiprināja un – jūs neticēsiet – viņa pirmā atrakstīja man! Viņa atrakstīja, ka mani atceras! Goda vārds! No tā paša folkloras pasākuma! Ka viņa esot pamanījusi, kā es uz viņu skatos!

Kad es to izlasīju, mana sirds totāli salēcās (protams, pārnestā nozīmē).

Tā mēs sākām čatot. Nu jau tas viss ir nonācis tik tālu, ka viņa piedāvā satikties, – viņa aicina mani uz kaut kādu citu folkloras pasākumu. Viņa pati gan nedziedāšot, bet mēs varot iet kopā paskatīties. Man tas liekas superforši un aizraujoši. Ir tikai viena problēma. Es viņu īsti nepazīstu. Tas ir – es esmu ar viņu sarakstījies un vienu reizi viņu redzējis, bet reizē man šķiet nedaudz jocīgi iet tikties ar kādu, ar ko es basically esmu iepazinies internetā. Vai tas ir ok?

Jautājums speciālistiem: Vai ir ok iepazīties sociālajos tīklos un iet uz randiņu?

Speciālista atbilde:

Jā, to vari darīt. Tikai vērts pirms tam sev pajautāt: vai tas ir droši un vai man to vajag? Ja dodies uz pirmo randiņu, vienmēr pārliecinies, ka kāds (vēlams pieaugušais) zina, kur tu dodies. Un vienmēr pirmajās reizēs tiecies publiskās vietās, piemēram, Coffein, pie Laimas pulksteņa, McDonalds. Tādējādi jebkurā brīdī vari palūgt palīdzību. Noteikti netiecies vietās, kur ir maz cilvēku. Piemēram, brīvā dabā, nomaļās ielās u.c.

Konteksts:

Jauniešu auditorijai domātajā projektā "Zinatiekare.lv" jauniešus izglīto par attiecībām, intīmo veselību, komunikāciju internetā, kā arī seksu. Projektā iesaistīti mediķi, psihoterapeiti, aktieri un pedagogi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti