Vai var būt attiecības bez seksa? Jaunieši jautā, speciālisti atbild

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Kristai ir attiecības ar puisi jau vairāk nekā gadu, bet tajās nav seksa un seksu arī negribas. Krista ir satraukusies – vai viss ir labi viņu attiecībās? Speciālisti skaidro, ka attiecības bez seksa ir pilnīgi normāli, svarīgākais, lai abi jaunieši ir apmierināti ar attiecību norisi un to attīstību.

Veselības aprūpes speciālisti apliecina, ka dažu jauniešu zināšanas par seksu un intīmo veselību ir ārkārtīgi zemas. Vēloties uzrunāt vecākus, jauniešus, pedagogus, Lsm.lv sadarbībā ar projektu Zinatiekare.lv publicēs dažādus stāstus, atbildot uz populārākajiem jauniešu jautājumiem, kas atlasīti gan internetā, gan ar ginekologu un jauniešu psihologu palīdzību.

Kristas jautājums

Sveiki!

Mani sauc Krista. Man ir boifrends, viņu sauc Renārs. Mēs esam kopā jau vairāk nekā gadu, bet mums nav seksa.

Kad mēs tikai sākām deitot, tas bija drusku jocīgi. Nevarētu teikt, ka man ļoti gribējās seksu (patiesībā tieši otrādi), bet man bija bijušas citas attiecības, kurās tas sekss bija, tāpēc man gluži vienkārši likās, ka tas, ka mums nav seksa, nav īsti normāli. Bet es pie tā pieradu ļoti ātri. Īstenībā, godīgi sakot, ne vienam, ne otram no mums to nemaz īsti negribas. Dažiem varbūt varētu likties, ka mēs viens otram nepatīkam, bet tā galīgi nav. Mums viss ir kārtībā. Mēs viens otru skūpstām, apskaujam, bieži staigājam sadevušies rokās, kopā darām visādas interesantas lietas. Vienīgais, ko mēs nedarām – mēs nemīlējamies.

Mēs esam par to runājuši un sapratuši, ka mums abiem vienkārši negribas, bet, ja kādam no mums sagribēsies, viņš to otram pateiks, un tad arī mēs pamēģināsim. Mēs mīlam viens otru, atbalstām viens otru, mums ir brīnišķīgas, gādīgas attiecības. Tikai bez seksa. It’s more like an emotional relationship. Citi cilvēki, piemēram, manas draudzenes, kurām par to esmu pastāstījusi, vienmēr drusku brīnās par šo mūsu attiecību šķautni, bet mums pašiem tas šķiet pilnīgi ok. Protams,  joprojām ir brīži, kad es domāju, ka varbūt mēs tomēr kaut ko palaižam garām, bet man šķiet, to vairāk ietekmē tas, ka visi citi mūsu vecumā ir tik nenormāli apsēsti ar seksu. Īstenībā viss, kas mums ir, ir brīnišķīgs, un es to ne pret ko nemainītu.

Jautājums: Vai tas ir ok, ja mums ir attiecības, kurās nav seksa?

Speciālista atbilde:

Attiecības bez seksa ir pilnīgi normāli. Galvenais, lai jūs abi esat apmierinātu ar attiecību norisi un to attīstību. Tikai jūs varat izlemt, kas jūsu attiecībās ir normāli un kad būsiet gatavi nākamajam solim.

Konteksts:

Jauniešu auditorijai domātajā projektā "Zinatiekare.lv" jauniešus izglīto par attiecībām, intīmo veselību, komunikāciju internetā, kā arī seksu. Projektā iesaistīti mediķi, psihoterapeiti, aktieri un pedagogi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti