Prezentēs laikmetīgās dejas izrādi jauniešiem par grāmatas nozīmi mūsdienās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Šī gada 28. maijā pulksten 19.00 Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa teātra muzejā radošā apvienība "LDM5" prezentēs savu pirmo laikmetīgās dejas projektu - izrādi jauniešiem “Vāks vai vārds”.

Izrādes galvenā tēma ir grāmata un tās diskutablā nozīme mūsdienu kontekstā. Grāmatas spēks izsenis ir bijis dažādo domu apkopojumā un zināšanu pārnesē, tomēr laikam mainoties informācijas ieguves veidi ir tik ļoti dažādojušies, ka, iespējams, grāmata ir kļuvusi vairs tikai par objektu. Grāmata ir mainījusi formu, lai saglabātos un pielāgotos. Bet varbūt grāmatas spēks vairs nav tik nozīmīgs, kā tas bijis agrāk? Pastāv sabiedrības daļa, kas izmanto grāmatu tikai kā dekoratīvu papīra čupu. Izrāde kalpos kā sadursmes punkts diviem atšķirīgajiem viedokļiem: grāmata ir “vāks” – tā kalpo kā skaists dekors vai labs paliktnis; kontrastā ir viedoklis, ka grāmata ir “vārds” – tās vērtība ir informācija, tas ir uzrakstīts noslēpums. Cīnoties par savu patiesību, caur deju tiks meklēta atbilde uz izveidojušos konfliktu. Izrādē būs strīds un varbūt pat kautiņš. Laikmetīgās dejas izrāde jauniešiem tapusi mērķprogrammas "”Latvijas Skolas somas” satura radīšana'' ietvaros.

Režisore Ieva Džindža komentē: "Vissvarīgākais, lai cilvēkiem būtu viedoklis, malā stāvēšanas politika uz priekšu mūs nevirzīs. Tāpēc izskanēs pretēji viedokļi. Patiesība mīsies ar absurdu fanātismu. Varbūt mums izdosies vienoties - varbūt neizdosies. Varbūt ar to mums palīdzēs skatītāji, parādot savu viedokli."

Horeogrāfs Cai Rang Ren Qing uzsver: "Man grāmata ir rakstīta valoda, un to ir ļoti interesanti izpētīt caur kustību. Gan emocijas, ko sniedz grāmata, gan katra dalībnieka individuālās attiecības ar grāmatu mēs transformējam fiziskā kustību valodā. "

Radošā apvienība “LDM5” ir apvienojusi laikmetīgās dejas dejotājas, kas beigušas Latvijas Kultūras akadēmiju 2018. gadā un sevi identificē kā piekto laikmetīgās dejas paaudzi. Sadarbībā ar režisori Ievu Džindžu un ķīniešu horeogrāfu Cai Rang Ren Qing apvienība veido izrādi, kuras mērķauditorija ir skolēni un jaunieši. Saruna ar jauniešiem caur laikmetīgo deju notiks par aktuālo tēmu – vai grāmata papīra formātā mūsdienu jauniešiem vēl ir vērtība ? Vai kādu laiku tā vēl saglabāsies vai papīra grāmata tiek uzlūkota jau kā lieta no pagātnes un priekšroka dota digitālajām versijām?

Izrāde ir veidota kā dialogs ar skatītājiem, izrādē nav sēdvietu, visi ir aicināti brīvi pārvietoties pa telpu visas izrādes garumā un atrast savu pusi.

  • Horeogrāfs - Cai Rang Ren Qing
  • Režisore - Ieva Džindža 
  • Dejotājas - Dana Zvonarjova, Sabīne Neilande, Arina Buboviča, Laura Kušķe, Alina Mihailova, Laura Gorodko, Līga Ūbele, Ksenija Simanova, Ieva Beatrise Vilkauša
  • Tērpi un scenogrāfija - Andris Kaļiņins
  • Gaismu mākslinieks - Niks Cipruss
  • Projekta vadītāja - Patrīcija Kolāte
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti