Dienas ziņas

Situācija uz Latvijas - Baltkrievijas robežas stabila

Dienas ziņas

Zīmju valodā. Dienas ziņas

Jaunieši iesaka, kā politiķiem viņus uzrunāt

Jaunieši iesaka, kā politiķiem viņus uzrunāt pirms vēlēšanām

Drīzumā gaidāmās Eiropas Parlamenta vēlēšanas daudziem būs pirmās vēlēšanas dzīvē. Ir svarīgi veicināt jauniešu iesaisti politiskajos procesos un mudināt viņus piedalīties vēlēšanās. Ar savu redzējumu, kā politiķiem būtu jāuzrunā jaunie vēlētāji, idejās dalījās jaunieši no dažādām Latvijas skolām.

Gan esošo, gan topošo politiķu komunikācija ar vēlētājiem, īpaši priekšvēlēšanu laikā, ir ļoti pamanāma –  notiek aktivitātes sociālajos medijos, tikšanās skolās, skolēnu aicināšana uz partiju birojiem vai pat ekskursijās uz Strasbūru. To pamanījuši arī paši jaunie vēlētāji. 

"Mums ir iespēja braukt pie politiķiem uz Briseli, iespējams arī, ka viņi atbrauks pie mums uz skolu. Man liekas, ir diezgan daudz kas darīts lietas labā," atzina viens no programmas "Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola" absolventiem Jānis.

Vēstnieku skola darbojas jau astoto gadu, lai popularizētu un veicinātu jauniešos apziņu par sevi kā nozīmīgu Eiropas daļu un motivētu līdzdarboties politiskajos procesos. Jānis uzsver, ka viņu stratēģija ir iemācīt jauniešiem balsot no agra vecuma, jo piedalīties vēlēšanās, izdarīt motivētu izvēli ir katra pilsoņa atbildība un pienākums. Īpaši svarīgas esot tieši pirmās vēlēšanas.

"Ja jaunieti nedabū uz viņa pirmajām vēlēšanām, vienalga kādas tās būtu – pašvaldību, nacionālās vai Eiropas Parlamenta vēlēšanas –, iespēja, ka viņš pēc tam ies uz vēlēšanām, ir visai maza,"

teica Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele.

Jaunieši īpaši pamanījuši un uzsver sociālo mediju lomu politiķu komunikācijā.

"Politiķiem ir ļoti svarīgi komunicēt ar jauniešiem, jo jauniešu daļa, jaunieši ir ļoti liela daļa balsotāju un vēlētāju un katra balss ir svarīga un tas, ka jaunieši balso, ka parāda savu viedokli, arī var ietekmēt politiskos procesus," pauda Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas absolvente Katrīna.

Viņa uzsvēra, ka politiķiem būtu aktīvāk jāizmanto sociālie mediji un tajos jāpublicē saturs par Eiropas Savienībā un Latvijā aktuālām tēmām, kā arī atjautības uzdevumi, konkursi un dienas jautājumi.

Tikmēr jauniešiem no Jelgavas ir ideja par īstu žurnālu, kurā stāstīt par Eiropā aktuālo.

"Žurnāla būtiskākais aspekts noteikti ir tas, ka mēs plānojam iekļaut sadaļu par interviju ar Eiropas Parlamenta deputātiem vai citiem politiķiem, kurā tiks uzdoti jautājumi, kas interesē jauniešiem," stāstīja Vēstnieku skolas absolvente Tīna.

Vairāki no uzrunātajiem jauniešiem vēl nav sasnieguši pilngadību, tāpēc atzīst, ka šogad balsot vēl nevarēs. Bet viņi uzsver, ka Latvijas balsij ir jābūt labi sadzirdētai Eiropas Parlamentā, tāpēc vēlēšanas uzskata par svarīgām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti