Fonds «Plecs» uzņemošajām ģimenēm piedāvā tiešsaistes sarunas un seminārus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Fonds "Plecs" sadarbībā ar "Rimi" uzņemošajām ģimenēm piedāvājot tiešsaistes sarunas un seminārus par šobrīd aktuālām tēmām, portālu LSM.lv informē fonda "Plecs" pārstāvji.

Uzņemošo ģimeņu emocionālā un praktiskā slodze šajā laikā ir vismaz divkāršojusies.
 
Pirmkārt, bērni, kas nonākuši jaunajās ģimenēs, ir daudz cietuši, tāpēc ātrāk un emocionāli asāk nekā citi reaģē uz katru mazāko trauksmes signālu.
 
Otrkārt, daļai bērnu ir neirotiski vai psihiski traucējumi, un apstākļos, kas valda šobrīd, var sākties slimības saasinājums.
 
Treškārt, bērni, kas mitinājušies bērnunamos, pieprasa īpaši daudz uzmanības un nepārtrauktu iesaisti - viņi ir kā mazuļi, kas neatkarīgi no vecuma, vēl gadiem un gadiem jaunajā ģimenē tiecas pēc pieaugušo emocionālas un fiziskas klātbūtnes.
 
Jautājumu un rūpju netrūkst - kā neizdegt spriedzes un pienākumu apstākļos, kā nodarbināt bērnus, kā viņiem izskaidrot apkārt valdošo nedrošību, kā mazināt savu un bērnu trauksmi.
 
Šajā brīdī atbalsts - ne padomos sakņots, bet klātbūtnē un līdzjušanā - uzņemošajām ģimenēm ir izšķirīgi svarīgs, un fonds "Plecs" ir gatavs atbalstīt ģimenes, lai savukārt viņi sniegtu plecu bērniem.
 
Ceturtdien, 26. martā, fonda "Plecs" ''Facebook'' profilā plkst. 16.00 uz sarunu par to, kur rast spēku un resursus, rūpējoties par emocionāli traumatizētiem bērniem, aicinās Vēsma Sandberga, agimeņu atbalsta centra “Tilts” sociālā darbiniece, trīs bērnu mamma, adoptētāja, “Vecāku izglītības programmas” trenere.
 
Trešdien, 1. aprīlī, fonda "Plecs" ''Facebook'' profilā plkst. 16.00 par to, kā atpazīt savu reakciju uz stresu un ko ar to iesākt, kā atbilstoši uzņemto bērnu vajadzībām strukturēt savu dienu un pamanīt pirmās pazīmes, kas liecina par pārslodzi, stāstīs Lilija Geža, adoptētāja, atbalsta centra “Tilts” trenere, fonda "Plecs" mentore, Siguldas adoptētāju, audžuģimeņu un aizbildņu atbalsta grupas vadītāja, “Vecāku izglītības programmas” trenere.
 
Svētdien, 5. aprīlī, plkst. 16.00 uz sarunu par to, kā šajā sarežģītajā laikā noturēt līdzsvaru starp vēlmi būt labiem vecākiem un reālajām iespējām, kādā veidā sadarboties un atbalstīt citas ģimenes, runās Rita Goldmane, sociālā darbiniece darbā ar riska ģimenēm un uzņemošajām ģimenēm, supervizore, “Vecāku izglītības programmas” trenere.
 
Uz tikšanos jau ceturtdien! Tiešraidi skaties šeit.
 
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti