Literatūre. Pamatskola

"Literatūre. Pamatskola". Dzintars Tilaks "M+A"

Literatūre. Pamatskola

"Literatūre. Pamatskola". Linda Nemiera "Rīgas raganas"

Literatūre. Pamatskola. Dzintars Tilaks "M+A"

Dzintara Tilaka «M+A» – stāsts par robežu starp bērnību un pieaugušo pasauli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Dzintara Tilaka grāmata "M+A" aicina sekot līdzi aizraujošam deviņu dienu piedzīvojumam, kurā 6. klases skolniekam Martam Meniņam jāspēj pieņemt bruņinieku cienīgi lēmumi, jāpalīdz kādai svešiniecei, jānotic, jāizseko un jānovēro, gan jāstājas pretim ļaunumam.

Lai izziņas piedzīvojumos varētu iesaistīties ikviens interesents, veicinātu skolēnu lasītprasmi un palīdzētu iepazīt mūsdienu latviešu jauniešu grāmatas un autorus, LSM.LV pēc katras no "Literatūre/Pamatskola" epizodēm dalīsies ar publikācijām, kurās atradīsies katram raidījumam radītu metodisko materiālu ar uzdevumiem vecākiem un bērniem.

Iejusties cita ādā un mainīt vidi

No raidījuma Literatūre/ Pamatskolai filmēšanas
No raidījuma Literatūre/ Pamatskolai filmēšanas

Notikumiem un negaidītiem pavērsieniem pilnais stāsts ir kā nenoteikta robeža starp bērnību un pieaugušo pasauli. Kādā brīdi grāmatas varoņi ir vienkārši bērni, nākamajā jau rīkojas kā pieauguši. Grūts vecums? Laikam gan, it īpaši, kad jāuzņemas atbildība. Un vai iemīlēties 12 gadu vecumā vispār drīkst, turklāt – vecākā meitenē?

"Dažreiz man bija uztraukums, jo baidījos, ka Marta vecāki uzzinās noslēpumu. Grāmatas beigās priecājos, jo stāsts beidzās laimīgi. Man vislabāk patika tā daļa, kur Andrejs netika iekšā dzīvoklī, jo tā bija visinteresantākā un aizraujošākā daļa visā grāmatā. Šī grāmata noteikti ikvienam jaunietim interesētu un patiktu." (Karīna, 7. klases skolniece).

Ar labiem nodomiem ir par maz, jābūt pārliecībai, ka, iejaucoties pieaugušo pasaulē, pusaudži nebūs kļūdījušies.

"Lasot grāmatu, jutos ļoti domīgs un tajā pašā laikā dusmīgs, jo daudz domāju par to, ka tā bērniem arī notiek īstā pasaulē. Man grāmatā vislabāk patika tas, ka divi nepazīstami bērni sadraudzējās, jo viens cenšas otram palīdzēt. Es šo grāmatu ieteiktu citiem, jo tā ļoti aizrauj lasītāju un ir ļoti patiesa." (Kārlis, 7. klases skolēns).

"Man bija tāds kā uzmundrinājums par lasīt šo grāmatu, jo neesmu liels grāmatu fans. Vislabāk man patīk piedzīvojumi šajā grāmatā. Es iesaku šo grāmatu citiem, jo tajā ir viegli iedziļināties, kā arī tā dod pamācību, ko darīt un ko nedarīt. Man arī šī grāmata pamācīja, kā pareizi rīkoties dažādās dzīves situācijās. Man vēl patika, ka bija daudzi notikumi, nevis tikai viena doma un viens stāsts." (Markuss Marts, 7. klases skolēns).

"Sajūtas, lasot grāmatu, bija kolosālas. Grāmatā vislabāk patika brīdis, kad noslēpumainā meitene atzinās par savu patieso dzīvi un risināja savas dzīves problēmas ar Martu. Šo grāmatu noteikti iesaku izlasīt cilvēkiem, kuriem patīk mistērijas un noslēpumainas lietas." (Alise, 7. klases skolniece).

No raidījuma Literatūre/ Pamatskolai filmēšanas
No raidījuma Literatūre/ Pamatskolai filmēšanas

Par autoru

Dzintars Tilaks ir bijis radio žurnālists, programmu vadītājs, redaktors, producents, arī dīdžejs, tagad Radioteātra producents. Līdz šim autors uzrakstījis 20 grāmatas gan skolas vecuma, gan pieaugušiem lasītājiem, vairākas grāmatas arī ilustrējis. Viņa darbi ir bijuši nominēti Jāņa Baltvilka balvai, ieguvuši pirmās vietas "Lasīšanas stafete" konkursā un Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programmā "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija".

Izdrukājami materiāli par Dzintara Tilaka grāmatu "M+A" :

Dokumenti

Dzintars Tilaks. Celvedis.pdf

Lejuplādēt

1.17 MB

Dokumenti

Dzintars Tilaks. Uzdevumi.pdf

Lejuplādēt

4.3 MB

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti