Stāsti

Lai gan ilgstoši klaiņojošo dzīvnieku skaits Rīgā neaug, dzīvnieku ķērājiem darba netrūkst

Stāsti

Lapiņu ģimene: Laiks ar bērniem nav jāmeklē, vienkārši jāvēlas to izmantot

Divu bērnu māmiņa: Bērniņa ienākšanai pasaulē pilnībā sagatavoties nemaz nav iespējams

Divu bērnu māmiņa: Bērniņa ienākšanai pasaulē pilnībā sagatavoties nav iespējams

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Gatavojoties “Dod pieci!” akcijai, iepazīstinām ar dažādu ģimeņu stāstiem. Šoreiz piedāvājam Ineses Anckalniņas stāstu. Viņa kopā ar vīru Kasparu audzina divas meitas un atzīst, ka bērna ienākšana pasaulē apgriež visu kājām gaisā un šim notikumam pilnībā gatavs būt nevar, bet ir iespējams darīt daudz, lai bērniņa ienākšana pasaulē neradītu haosu savā dzīvē, attiecībās ar mīļoto cilvēku un ar bērniņu.

"Dod pieci!" 2018

Laikā no 17. līdz 23.decembrim notiek sabiedrisko mediju labdarības akcija „Dod pieci”.

Šogad akcijā runājam par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. 

Maratonā iegūtie līdzekļi caur labdarības organizāciju Ziedot.lv tiks novirzīti jaunas mācību sistēmas izveidei un ieviešanai vecākiem, kuru ģimenē ienāks bērns. Pirmo reizi maratona mērķi var atbalstīt arī ar „Ziedot.lv” dāvanu kartēm.

Inese ar vīru iepazinās pirmajā kursā, kopā mācījās. ” Kad uzzinājām, ka būsim vecāki, bijām ļoti priecīgi, jo ļoti ilgi gaidījām šo notikumu. Mums likās, ka bijām gatavi tam, bet nebijām. Tam nevar būt gatavs. Kad saskaries ar šo situāciju, saproti, ka tas nav tā, kā iedomājies.

Var sagatavoties morāli, ka dzīve būs citāda.”

Inese uzskata, ka bērna ienākšanā ģimenē ir svarīgi divi faktori - gan tam, cik cilvēks ir sagatavojies bērna ienākšanai ģimenē, gan tam, cik cilvēks ir nobriedis kā personība.

“Ja bērns būtu piedzimis tad, kad tikko biju iepazinusies ar vīru, mēs noteikti būtu izšķīrušies, “ domā Inese.

Līdz ar bērna ienākšanu ģimenē mainās dzīves ritms, prioritātes, izvēles:

“Pēc bērna ienākšanas ģimenē mainījās viss – vairs neesi sava laika noteicējs. Kad piedzimst bērns, tad tas, ko tu gribi, paliek otrajā plānā, jo gribi, lai bērns ir mīlēts un laimīgs.

Jaunās māmiņas zina, ka ieiet dušā vai iedzert kafiju prasa lielu menedžmentu.”

Protams, audzinot bērnus, Inesei un vīram rodas pārdomas – cik labi vecāki viņi ir. Un tas ir normāli. Kā jebkurā gadījumā, kad nonāk pie situācijas, kurā nezina, ko darīt, tad pirmā reakcija ir mazs šoks.

Bērni aug un ir jauni pārbaudījumi, un katrā mazajā krīzē vecāki var domāt, ka nav gatavi bērnu audzināšanai.

Inese un Kaspars bija cītīgi vecāki, apguva zināšanas, apmeklēja jauno vecāku kursus, pirmsdzemdību kursi deva praktiskas zināšanas, bet maz zināšanu bija par emocionālo pusi.

“Es neesmu pārliecināta, ka līdz galam var sagatavoties vecāku lomai, bet dot ieskatu un pārliecību, ka viss būs kārtībā, ieklausīties sevī, nesekot stereotipiem – to var,”

secina divu bērnu māmiņa Inese Anckalniņa.

Konteksts:

Labdarības maratons "Dod pieci!" šogad runās par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. Uzsverot, ka bērniem vajadzīga mīlestība un nedalīta uzmanība no abiem vecākiem, Latvijas Radio 5 dīdžeji aicinās ziedot piecus eiro par dziesmu pieci.lv ēterā, lai ieviestu bezmaksas praktiskas un psiholoģiskas mācības vecākiem: kā audzināt patiesi laimīgu bērnu un nenodot savas traumas nākamajām paaudzēm.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv. Maratons notiek Doma laukumā līdzās Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti