Treniņš: Seko zvaigznēm! Kļūsti par astronautu!

Lai kļūtu par astronautu un dotos misijā, nepieciešams trenēties; aicinām visu aprīli trenēt spējas un vairot zināšanas par astronauta profesiju. Šodienas uzdevums ir atmiņas un uzmanības trenēšanai.

Misija "Marss 2050"

Bērnistaba aicina apgūt dažādas prasmes, kas nepieciešamas topošajam astronautam, lai, iespējams, 2050. gadā varētu doties misijā uz Marsu. Ar Kosmosa izziņas centra palīdzību katru dienu publicēsim pa uzdevumam, kas palīdzēs bērniem kļūt aktīviem, patstāvīgiem, kritiski domājošiem - īstiem astronautiem.
 

Mēs katru dienu publicēsim vienu uzdevumu, kas palīdzēs attīstīt kādu no astronautam nepieciešamajām prasmēm, tikai cītīgi jātrenējas!

Pētniecība un pētnieciska domāšana ir ļoti būtiska nākotnes prasme. Pētniecību ierasti saistām ar zinātniekiem, bet pētnieciska domāšana ir attīstāma jau pirmsskolā. Dažādu procesu pētīšana un vērošana trenē prasmes, kas astronautiem būs īpaši nozīmīgas!

Spēt ātri mācīties un pielāgoties jauniem izaicinājumiem ir būtiski nepieciešamas prasmes astronautiem! Arī astronauti nezina pilnīgu visu, kas var būt nepieciešams atrodoties kosmosa misijā. Astronautiem ir liela atbalsta komanda, kas palīdz tikt galā ar vissarežģītākajiem uzdevumiem. Tāpēc reizēm sanāk nevis pašiem tikt galā, bet precīzi atkārto kaut ko jau paveiktu.

Seko zvaigznēm!

Astronauta darbs ir aizraujošs, bet tajā pašā laikā prasa daudzpusīgas prasmes! Šajā spēlē varēsi trenēt savu atmiņu un uzmanību. Šīs prasmes ir būtiskas, lai veiksmīgi dotos misijās un nodrošinātu gan personīgo, gan komandas drošību kosmosā. 

Spēle "Seko zvaigznēm" rosina bērnus aktīvi izmantot savu atmiņu un uzmanību, lai atcerētos zvaigžņu atrašanās vietas telpā un identificētu pārmaiņas. Šāda veida spēle palīdz bērniem attīstīt atmiņu, spēju koncentrēties un pievērst uzmanību detaļām, kas astronautiem ir būtiskas prasmes, piemēram, zinātnisku eksperimentu veikšanas laikā.

Mērķis: Attīstīt bērna atmiņu un uzmanību.

Dalībnieki: Divi vai vairāk (vismaz viens vecāks).

Nepieciešamie materiāli: Dažādas krāsas papīra zvaigznes (var izmantot arī citus košus un telpai netipiskus priekšmetus).

Sagatavošanās: Pirms spēles vecāki sagatavo zvaigznes un parāda bērnam, kādas tās izskatās. Tad zvaigznes tiek izkārtotas telpā dažādos augstumos un attālumos, radot izaicinājumu bērniem tās atrast un iegaumēt.

 

Spēles gaita:

  • Bērnu aicina aplūkot telpu, un tiek dots laiks, lai apskatītu un iegaumētu zvaigžņu atrašanās vietas.
  • Pēc apskates brīža bērniem tiek lūgts pagriezties prom no zvaigžņu izkārtojuma, un vecāki noņem vai pārkārto dažas zvaigznes.
  • Bērni atgriežas un mēģina atrast izmaiņas – kuras zvaigznes ir pārvietotas vai noņemtas.

* Atkarībā no bērna vecuma sāciet ar nelielu zvaigžņu skaitu un novietojiet tās skaidri redzamās vietās, spēlēs laikā veicot tikai vienu izmaiņu. Palieliniet spēles grūtību, pievienojot vēl zvaigznes un palieliniet izmaiņu skaitu. Tāpat grūtības pakāpi var paaugstināt, nosakot laiku, cik ilgi sākotnēji drīkst aplūkot telpu un iegaumēt zvaigznes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti