Pētniecība: Saules sistēmas planētas. Kļūsti par astronautu!

Lai kļūtu par astronautu un dotos misijā, nepieciešams trenēties; aicinām trenēt spējas un vairot zināšanas par astronauta profesiju. Šodienas uzdevums ir pētniecībai.

Misija "Marss 2050"

Bērnistaba aicina apgūt dažādas prasmes, kas nepieciešamas topošajam astronautam, lai, iespējams, 2050. gadā varētu doties misijā uz Marsu. Ar Kosmosa izziņas centra palīdzību katru dienu publicēsim pa uzdevumam, kas palīdzēs bērniem kļūt aktīviem, patstāvīgiem, kritiski domājošiem - īstiem astronautiem.
 

Mēs katru dienu publicēsim vienu uzdevumu, kas palīdzēs attīstīt kādu no astronautam nepieciešamajām prasmēm, tikai cītīgi jātrenējas!

Pētniecība un pētnieciska domāšana ir ļoti būtiska nākotnes prasme. Pētniecību ierasti saistām ar zinātniekiem, bet pētnieciska domāšana ir attīstāma jau pirmsskolā. Dažādu procesu pētīšana un vērošana trenē prasmes, kas astronautiem būs īpaši nozīmīgas!

Saules sistēmas planētas

Saule ir spožākais debess objekts. Saule pati ir zvaigzne, kas ir izveidojusi savu planētu sistēmu. Tā sastāv no astoņām planētām. Bet vai visas planētas ir vienādas? Tā nebūt nav – katra planēta ir atšķirīga gan pēc uzbūves, izmēra un, protams, apstākļiem uz tās. Šodien vairāk iepazīsimies ar planētu secību un to izmēriem, un uzzināsim vai planēta Marss, uz kuru cilvēks dosies 2050. gadā, ir lielāka vai mazāka par Zemi.

Mērķis: Veicināt precizitātes un rūpības prasmes.

Dalībnieku skaits: Viens vai vairāki.

Materiāli: Dažādas krāsas dzija vai diegi, dažāda izmēra kartoni (vai jebkas, uz kā var uztīt diegu), šķēres, var noderēt arī ķemme.

 

Sagatavošanās: 

Dokumenti

Kartona šabloni planētu izveidei

Lejuplādēt

130.7 KB

1. Sagatavo dažāda izmēra kartonus (nepieciešami 5 dažādi izmēri – precīza mēroga planētas izmērus izmantot šajā uzdevumā būtu ļoti nepraktiski, tāpēc labāk izvēlēties dažāda izmēra priekšmetus, turklāt jāņem vērā – jo lielāks priekšmets, jo vairāk dzijas nepieciešams, ieteikums – lielāko šablonu neizvēlēties virs 8–9cm, bet mazāko ne mazāku par 2–3 cm).

2. Sagatavo darba vietu, lai nepieciešamais ir ērti pieejams.

Uzdevums:

 

Dalībnieki izgatavo dažāda bumbuļus. Procesā tiek uzsvērts, ka planētām ir svarīgs izmērs un krāsas. Izveidojot visas planētas, bumbuļus var pakarināt un izveidot Saules sistēmas modeli (planētas aprakstā dotas secībā sākot ar tuvāko Saulei). Darba procesā vadītājs uzsver salīdzināšanu – lielāks, mazāks, lielāks par, mazāks par.

Secinājums

Zeme nav vienīgā Saules sistēmas planēta. Saules sistēmas planētas ir ļoti atšķirīgas – gan to krāsa, gan izmēri ir dažādi. Dažas planētas ir mazākas par Zemi, bet dažas ir lielākas par Zemi. Marss, uz kuru astronauti dosies 2050. gadā, ir nedaudz mazāks par Zemi un atrodas nedaudz tālāk no Saules nekā mūsu planēta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti