Pedagoģijas studijās stipendijas piešķirs arī nepilna laika studējošajiem 

Turpmāk stipendijas maksās arī nepilna laika izglītības studiju programmās studējošajiem. To paredz otrdien, 19. martā, valdībā apstiprinātie grozījumi noteikumos par stipendijām.

Ministru kabineta noteikumu grozījumu realizēšanai piešķirtais finansējums Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) budžeta apakšprogrammas "Augstākās izglītības studiju programmu nodrošināšana" ietvaros paredz, ka, sākot ar martu, stipendijas tiks piešķirtas 937 nepilna laika klātienē studējošajiem. Noteikumu grozījumu projekts tika saskaņots ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību un Latvijas Studentu apvienību. 

Stipendiju fonda finansējums gadā ir plānots 236 105 eiro apmērā, padarot pieejamākas pedagoģijas studijas un veicinot pedagogu ataudzi.

IZM norādīja, ka "pedagogu ataudze ir viena no izglītības nozares prioritātēm", tāpēc mērķtiecīgi tiek investēts gan jauno pedagogu sagatavošanā, gan esošo stiprināšanā. 

Rudenī IZM ieviesa paaugstinātas – 300 eiro – stipendijas, kas primāri ir paredzētas visvairāk trūkstošo pedagogu studijām – STEM priekšmetu, kā arī latviešu valodas un Eiropas Savienības svešvalodu pedagogiem. IZM sadarbībā ar "Iespējamo misiju" un Rīgas Tehnisko universitāti kopīgi īsteno programmu, lai trīs gadu laikā piesaistītu līdz 180 augsti kvalificētus dažādu nozaru ekspertus un sagatavotu viņus dabaszinātņu, matemātikas un tehnoloģiju pedagogu darbam skolās. 

"Paralēli savu darbu turpina programmas "Mācītspēks" un "Studētgods". Februārī valdība lēma no valsts budžeta līdzekļiem finansēt arī vairāk nekā 900 nepilna laika studiju vietas tematiskās grupas "Izglītība" studiju programmās. Līdz ar noteikumu par stipendijām grozījumiem šī studentu grupa saņems arī stipendijas. Šis ir lielākais budžeta vietu skaita un stipendiju saņēmēju loka palielinājums kādai studējošo grupai pēdējo vairāk nekā desmit gadu laikā," norādīja IZM valsts sekretāra vietnieks cilvēkkapitāla, zinātnes un inovāciju attīstības jautājumos Jānis Paiders.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti