«Rīgas Jūgendstila centrs» aicina ģimenes ar bērniem uz radošu brīvdienu darbnīcu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Muzejs "Rīgas Jūgendstila centrs" 27. maijā aicina uz sarīkojumu ģimenēm ar bērniem "Ciemos pie Runča Alberta", kurā skanēs lasījumi no Irinas Ošlejas grāmatas "Ezītis Jurucis", pavasarīgas dziesmas, būs deju skolas "Colour Point" priekšnesumi un papīra taureņu darināšanas darbnīca, informēja pasākuma organizatori.

Dalībniekiem būs iespēja radoši darboties, iedvesmojoties no jūgendstila laika grafikas darbiem un  Irinas Ošlejas gleznām izstādē "Pamosties sapnī".

Muzejs "Rīgas Jūgendstila centrs" aicina tuvāk iepazīt mākslinieces Irinas Ošlejas  (1966–2021) daiļradi, apmeklējot izstādi "Pamosties sapnī" un Bērnu rīta sarīkojumu, kurā varēs paklausīties maija stāstus no 2017. gadā apgādā "Ežumeži" izdotās grāmatas "Ezītis Jurucis". Tajā apkopoti stāsti lielajiem un mazajiem ar Irinas Ošlejas tekstu  un zīmējumiem. Ar draudzīgā Ezīša Juruča tēlu lasītājiem paveras personificēta dabas pasaule ar dažādiem varoņiem un to raksturiem.

Bērnu rīta dalībnieki kopā ar Runci Albertu uzzinās par Ezīša Juruča aizraujošajiem piedzīvojumiem, kā arī iepazīs dažādus kukaiņus un īpaši taureņus.  Dabas motīvi jūgendstilā, īpaši kukaiņu atainojums, ir daudzveidīgi. Taureņi iedvesmojuši māksliniekus gan tēlotājmākslā, lietišķajā mākslā, rotaslietu dizainā un pat horeogrāfijā.  Amerikāņu dejotāja Luī Fullere (1862–1928) kļuva leģendāra ar taureņu kustību atdarināšanu dejā viņai vien raksturīgā veidā. Deju skolas "Colo Point" dejotāju priekšnesumi vadītājas Andas Zīsbergas vadībā ļaus muzeja apmeklētajiem iztēloties taureņu deju pavasara ziedu pļavās. Arī kopīgi dziedātās dziesmas iepriecinās  un ļaus sajust vasaras tuvošanos, mudinot doties dabā un vērot to.

Dalībnieki varēs radoši darboties, pagatavot taureņus un tos izkrāsot košos toņos dažādās tehnikās. Nodarbību vadīs muzeja projekta vadītāja Iveta Sproģe. Irinas Ošlejas darbu izstāde "Pamosties sapnī" apskatāma līdz 2023. gada 28. maijam.

Uz pasākumu "Ciemos pie Runča Alberta" 2023. gada 27. maijā plkst. 11.00 muzejā "Rīgas Jūgendstila centrs" aicināti bērni vecumā no 5 līdz 8 gadiem. Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ lūgums pieteikt dalību iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi: [email protected], Facebook lapā @RigaArtNouveau vai pa tālruņa numuru 67181465. Nodarbības ilgums 90 minūtes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti