Treniņš: Ieraugi skaņu! Kļūsti par astronautu!

Lai kļūtu par astronautu un dotos misijā, nepieciešams trenēties; aicinām trenēt spējas un vairot zināšanas par astronauta profesiju. Šodien trenēsim pētniecības prasmes.

Misija "Marss 2050"

Bērnistaba aicina apgūt dažādas prasmes, kas nepieciešamas topošajam astronautam, lai, iespējams, 2050. gadā varētu doties misijā uz Marsu. Ar Kosmosa izziņas centra palīdzību katru dienu publicēsim pa uzdevumam, kas palīdzēs bērniem kļūt aktīviem, patstāvīgiem, kritiski domājošiem - īstiem astronautiem.
 

Mēs katru dienu publicēsim vienu uzdevumu, kas palīdzēs attīstīt kādu no astronautam nepieciešamajām prasmēm, tikai cītīgi jātrenējas!

Pētniecība un pētnieciska domāšana ir ļoti būtiska nākotnes prasme. Pētniecību ierasti saistām ar zinātniekiem, bet pētnieciska domāšana ir attīstāma jau pirmsskolā. Dažādu procesu pētīšana un vērošana trenē prasmes, kas astronautiem būs īpaši nozīmīgas!

Ieraugi skaņu!

Vai esi jūrā redzējis viļņus? Varbūt, vannā spēlējoties, pats esi taisījis viļņus, lai kustinātu laiviņu? Viļņiem var būt liels spēks, bet ne visus viļņus mēs varam redzēt. Tas varbūt skanēs neticami, bet arī skaņa patiesībā ir vilnis! Šīs dienas astronauta treniņa uzdevums ir ieraudzīt neredzamo – ieraudzīt skaņu!

 

Uzdevums:

1. Savāc visus nepieciešamos materiālus (gumijas cimds, glāze, gumija, neliels folijas gabaliņš un skaņas avots, piemēram, mobilais telefons).

2. Uzvelc gumijas cimdu uz glāzes.

3. Nostiep to un nostiprini ar gumiju (jo cimds būs stingrāk nostiepts, jo labāk).

4. No folijas saritini mazu bumbiņu (jo vieglāka būs bumbiņa, jo labāk būs redzama skaņas ietekme), noliek folijas bumbiņu uz nostieptā cimda.

5. Izvēlies savu mīļāko dziesmu, sāc atskaņošanu un virzi telefona skaļruni tuvāk bumbiņai.

Vai redzi, kā tā sāk kustēties? Tu esi ieraudzijis kā skaņas vilnis iekustina bumbiņu.

6. Noskaidro, kurai dziesmai ir spēcīgāki skaņas viļņi? Dod iespēju katram izvēlēties dziesmu (mammai, tētim, brālim, māsai) un pie vienāda skaņas līmeņa apskati, pie kuras dziesmas bumbiņa vairāk lēkā (basi, vokāls, melodiska mūzika utt).

7. Kopīgi pārrunā par skaļas mūzikas ietekmi uz mums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti