Komunikācija: Precīzas instrukcijas. Kļūsti par astronautu!

Lai kļūtu par astronautu un dotos misijā, nepieciešams trenēties; aicinām trenēt spējas un vairot zināšanas par astronauta profesiju. Šodien apgūsim komunikācijas prasmes.

Misija "Marss 2050"

Bērnistaba aicina apgūt dažādas prasmes, kas nepieciešamas topošajam astronautam, lai, iespējams, 2050. gadā varētu doties misijā uz Marsu. Ar Kosmosa izziņas centra palīdzību katru dienu publicēsim pa uzdevumam, kas palīdzēs bērniem kļūt aktīviem, patstāvīgiem, kritiski domājošiem - īstiem astronautiem.
 

Mēs katru dienu publicēsim vienu uzdevumu, kas palīdzēs attīstīt kādu no astronautam nepieciešamajām prasmēm, tikai cītīgi jātrenējas!

Pētniecība un pētnieciska domāšana ir ļoti būtiska nākotnes prasme. Pētniecību ierasti saistām ar zinātniekiem, bet pētnieciska domāšana ir attīstāma jau pirmsskolā. Dažādu procesu pētīšana un vērošana trenē prasmes, kas astronautiem būs īpaši nozīmīgas!

Precīzas instrukcijas

Komandas darbs un savstarpējā komunikācija astronautu ikdienā ir neatņemama sastāvdaļa. Precīza komandu nodošana un instrukciju izpilde ir viena no pamatprasmēm, kas jāspēj veikt tiem, kas dodas kosmosa misijās.
Šajā spēlē vecāki kopā ar bērniem var attīstīt šīs prasmes rotaļīgā un jautrā veidā, kas var izsaukt dažādas emocijas - no prieka, smiekliem un sajūsmas līdz pat aizkaitinājumam un dusmām.

Mērķis: Skaidras un efektīvas komunikācijas prasmju attīstīšanu, veicinot precīzu instrukciju došanu un izpildi, kas uzlabo savstarpējo sapratni un sadarbību starp vecākiem un bērniem.

Sagatavošanās:

  • Vecāks sagatavo nepieciešamos pārtikas produktus un instrumentus, kas nepieciešami, lai sagatavotu viņa iekāroto uzkodu.
  • Paziņo bērnam, ka viņš vēlas pagatavot savu uzkodu, bet nezina, kā.
  • Lūdz bērnam izstāstīt vai uzrakstīt instrukcijas*.

 

Spēles norise:

  • Bērns saka instrukcijas pa vienam teikumam (ja vēl pats neraksta) vai uzraksta instrukciju sarakstu.
  • Vecāks precīzi, kā teikts vai rakstīts, izpilda instrukcijas. Piemēram, ja bērns saka, ka "uzliec sieru uz maizes", tad vecāks ņem visu siera gabaluun liek uz maizes klaipa, tieši tā, kā teikts.
  • Atkārto darbības līdz vecāks ir ticis pie apmierinošas iekārotās uzkodas.

Vecāks šajā spēlē ir ne tikai izpildītājs, bet arī spēles virzītājs, kas palīdz bērnam attīstīt prasmi sniegt skaidras un precīzas instrukcijas. Uzlabojoties bērna instrukciju sniegšanā, vecāks var pievienot jaunus izaicinājumus vai variācijas uzkodu gatavošanā. Sākotnējās bērna sniegtās instrukcijas var būt ļoti neskaidras, bet pēc katra mēģinājuma tās kļūs arvien saprotamākas. Svarīgi bērnu atbalstīt šajā procesā un uzskatāmi parādīt, ka, ja viņš neskaidri izsaka savas domas, citi cilvēki viņu var viegli pārprast vai nesaprast.

Idejas uzkodām: 

  • Dažāda veida maizītes (siermaize, desmaize, maizīte ar zemesriekstu sviestu utt.).
  • Augļu salāti (dažādi augļi ar jogurtu).
  • Plānās pankūkas ar banānu un šokolādes krēmu.

*Ja bērns ir mazāks, viņš instrukcijas var teikt mutiski. Ja vecāks, ieteicams, lai viņš visas instrukcijas uzraksta uz lapas un tad vecāki seko visām instrukcijām pēc kārtas.

! Brīdinājums! Process var kļūt šmucīgs un daļa produktu var tikt nelietderīgi izmantoti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti