Treniņš: Patstāvība. Kļūsti par astronautu!

Lai kļūtu par astronautu un dotos misijā, nepieciešams trenēties; aicinām  trenēt spējas un vairot zināšanas par astronauta profesiju. Šodien apgūsim komunikācijas prasmes.

Misija "Marss 2050"

Bērnistaba aicina apgūt dažādas prasmes, kas nepieciešamas topošajam astronautam, lai, iespējams, 2050. gadā varētu doties misijā uz Marsu. Ar Kosmosa izziņas centra palīdzību katru dienu publicēsim pa uzdevumam, kas palīdzēs bērniem kļūt aktīviem, patstāvīgiem, kritiski domājošiem - īstiem astronautiem.
 

Mēs katru dienu publicēsim vienu uzdevumu, kas palīdzēs attīstīt kādu no astronautam nepieciešamajām prasmēm, tikai cītīgi jātrenējas!

Pētniecība un pētnieciska domāšana ir ļoti būtiska nākotnes prasme. Pētniecību ierasti saistām ar zinātniekiem, bet pētnieciska domāšana ir attīstāma jau pirmsskolā. Dažādu procesu pētīšana un vērošana trenē prasmes, kas astronautiem būs īpaši nozīmīgas!

Patstāvība

Tu jau zini, ka 2050. gadā tev, iespējams, būs iespēja doties misijā uz Marsu!

Tikai ceļš vien aizņems sešus mēnešus! Kosmosa kuģa komandu neviens nepieskatīs, viņi būs vieni paši kosmosa kuģī. Tas nozīmē – arī visi uzdevumi būs jāveic pašiem!

Tieši tādēļ astronautiem ir sastādīti smalki veicamo uzdevumu plāni. 

 

Tomēr plānos var būt arī aktivitātes kuras uzreiz nešķiet interesantas, piemēram, stacijas apkope. Stacijas apkope ir ļoti līdzīga mājas uzkopšanas darbiem. Nepieciešams pārliecinaties par to, vai viss ir kārtībā, nekas nav pazudis un ir ātri pieejams, atrodams. Astronautam ir jābūt ļoti kārtīgam un patstāvīgam, jāmāk sevi piespiest izdarīt arī darbus, kas nav interesanti. Jo, ja tas netiks izdarīts, dzīve kosmosa stacijā var kļūt sarežģītāka un pat bīstama!

Sastādi pats savu dienā veicamo uzdevumu sarakstu (var zīmēt, ja rakstīsana vēl nevedas) un atzīmē katru no izpildītajiem iecerētajiem darbiem!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti