Pētniecības prasmes: Iepazīsti Saules sistēmas gāzu planētas! Kļūsti par astronautu!

Lai kļūtu par astronautu un dotos misijā, nepieciešams trenēties; aicinām trenēt spējas un vairot zināšanas par astronauta profesiju. Šodien apgūsim pētniecības prasmes.

Misija "Marss 2050"

Bērnistaba aicina apgūt dažādas prasmes, kas nepieciešamas topošajam astronautam, lai, iespējams, 2050. gadā varētu doties misijā uz Marsu. Ar Kosmosa izziņas centra palīdzību katru dienu publicēsim pa uzdevumam, kas palīdzēs bērniem kļūt aktīviem, patstāvīgiem, kritiski domājošiem - īstiem astronautiem.
 

Mēs katru dienu publicēsim vienu uzdevumu, kas palīdzēs attīstīt kādu no astronautam nepieciešamajām prasmēm, tikai cītīgi jātrenējas!

Pētniecība un pētnieciska domāšana ir ļoti būtiska nākotnes prasme. Pētniecību ierasti saistām ar zinātniekiem, bet pētnieciska domāšana ir attīstāma jau pirmsskolā. Dažādu procesu pētīšana un vērošana trenē prasmes, kas astronautiem būs īpaši nozīmīgas!

Iepazīsti Saules sistēmas gāzu planētas!

Planēta Zeme ir viena no astoņām Saules sistēmas planētām, bet ne visas planētas ir vienādas. Tikai četrām no Saules sistēmas planētām ir virsma, pa kuru staigāt! Pirmās četras planētas sauc par Zemes grupas planētām, bet atlikušās četras ir gāzu planētas, jā, tieši tā – planētas pamatā ir gāze. Šīs planētas, jo īpaši Jupiters un Saturns, var lepoties ar skaistām krāsu spēlēm to gāzes mākoņos.

Šīs dienas uzdevums būs iemācīties, kādās krāsās ir Saules sistēmas gāzu planētas. Galu galā astronautam planētas ir jāprot atpazīt!

Mērķis: Apgūt krāsu riteni un izpētīt, kā no pamatkrāsām var iegūt citas krāsas. Uzzināt, kādā krāsā ir citas Saules sistēmas planētas.

Dalībnieku skaits: Viens vai vairāki.

Materiāli: Četras burciņas ar vāciņiem (vēlams apaļīgas, bet derēs jebkādas citas formas); guaša krāsas; trīs ēdamkarotes miltu; ja ir pieejamas – baltās smiltis vai jebkāds cits smalks, ūdenī nešķīstošs, birstošs pulveris; karote; ūdens.

 

Uzdevums:

1. Izvēlies, kuru planētu burkā tu veidosi?

2. Burkā ieber miltus (viena tējkarote uz 100ml ūdens), ja ir, arī smiltis.

3. Ielej burkā ūdeni gandrīz līdz augšai un kārtīgi samaisi.

4. Izpēti krāsu apli un pievieno ūdenim nepieciešamo krāsu (krāsas pievieno palēnām un pa vienai, kārtīgi samaisi).

5. Salīdzini iegūto krāsu ar planētas paraugu; ja nepieciešams, turpini pievienot krāsas, lai iegūtu nepieciešamo.

6. Uzskrūvē vāciņu un ar apļveida kustībām iekustini ūdeni burkā. Apgriez burku ar vāku uz leju.

7. Skaties, kā dažādas krāsas un slāņi griežas un jaucas kopā.

Nu tu esi izveidojis pats savu planētu, kurai nav virsmas un tajā ir novērojamas "vētras" tieši tāpat, kā tas ir novērojams uz Saules sistēmas gāzu planētām!

Izdrukāšanai:

Dokumenti

Gāzu planētas

Lejuplādēt

152.5 KB

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti