Komunikācija: Kosmiskā vārdu vētra. Kļūsti par astronautu!

Lai kļūtu par astronautu un dotos misijā, nepieciešams trenēties; aicinām visu aprīli trenēt spējas un vairot zināšanas par astronauta profesiju.  Šodien apgūsim komunikācijas prasmes.

Misija "Marss 2050"

Bērnistaba aicina apgūt dažādas prasmes, kas nepieciešamas topošajam astronautam, lai, iespējams, 2050. gadā varētu doties misijā uz Marsu. Ar Kosmosa izziņas centra palīdzību katru dienu publicēsim pa uzdevumam, kas palīdzēs bērniem kļūt aktīviem, patstāvīgiem, kritiski domājošiem - īstiem astronautiem.
 

Mēs katru dienu publicēsim vienu uzdevumu, kas palīdzēs attīstīt kādu no astronautam nepieciešamajām prasmēm, tikai cītīgi jātrenējas!

Astronauti, atrodoties Starptautiskajā Kosmosa stacijā, nepārtraukti uztur sakarus ar Zemi. Katram astronautam jāprot skaidri komunicēt un izrunāt katru vārdu tā, lai viņa teikto var saprast uz Zemes – Kosmosa misijas vadības centrā. 

Tāpat astronautiem jāpiemīt ātrai reakcijai un spējai pieņemt lēmumus sekunžu laikā! Šajā spēlē to varēsi trenēties kopā ar draugiem!

Kosmiskā vārdu vētra

Mērķis: Veicināt ātru domāšanu un vārdu krājuma paplašināšanu, uzlabojot komunikācijas prasmes.

Dalībnieku skaits: divi vai vairāk spēlētāji.

Spēles gaita: 

  • Skaiti alfabētu klusībā pie sevis un lūdz, lai kāds saka "Stop!".
  • Nejaušības kārtā esat izvēlējušies spēles burtu!
  • Tagad katram spēles dalībniekam pēc kārtas skaidri un saprotami jānosauc vārds, kas sākas ar šo burtu. Ieteicams, ka pirms spēles vienojaties, kāda veida vārdus drīkstat saukt. Piemēram, tikai lietvārdus, darbības vārdus un īpašības vārdus. 
  • Vārdi nedrīkst atkārtoties. Tādēļ klausies uzmanīgi, ko saka citi spēles dalībnieki!
  • Tiklīdz kāds dalībnieks vairs nespēj izdomāt jaunu vārdu, kad pienākusi viņa kārta, viņš no spēles izstājas. Ieteicams vienoties par maksimālo laiku, kāds tiek dots katram gājienam, piemēram, ne vairāk kā 1 minūte.

Lai paaugstinātu šīs spēles grūtības pakāpi, varat vienoties, ka spēlē drīkstat saukt tikai ar kosmosu un astronautiku saistītus vārdus!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti