Izturība un spēks: Astronauta gaisa krēsls. Kļūsti par astronautu!

Lai kļūtu par astronautu un dotos misijā, nepieciešams trenēties, aicinām visu aprīli trenēt spējas un vairot zināšanas par astronauta profesiju.   Šodien mācīsimies instrukciju nodošanas un klausīšanās prasmes.

Misija "Marss 2050"

Bērnistaba aicina apgūt dažādas prasmes, kas nepieciešamas topošajam astronautam, lai, iespējams, 2050. gadā varētu doties misijā uz Marsu. Ar Kosmosa izziņas centra palīdzību katru dienu publicēsim pa uzdevumam, kas palīdzēs bērniem kļūt aktīviem, patstāvīgiem, kritiski domājošiem - īstiem astronautiem.
 

Mēs katru dienu publicēsim vienu uzdevumu, kas palīdzēs attīstīt kādu no astronautam nepieciešamajām prasmēm, tikai cītīgi jātrenējas!

Astronauta gaisa krēsls

Vingrinājums "Astronauta gaisa krēsls" stiprina kāju un vēdera muskuļus, kas ir svarīgi, lai pārvietotos un strādātu mikrogravitācijas apstākļos kosmosā.

Veicot šo vingrinājumu, tiek uzlabota arī pacietība un spēja koncentrēties, kas astronautiem nepieciešama sarežģītu uzdevumu veikšanai. Tas palīdzēs attīstīt izturību, kas vajadzīga ilgstošās kosmosa misijās. Tādējādi, "Astronauta gaisa krēsls" ir vairāk nekā fizisks vingrinājums – tas ir solis tuvāk, lai kļūtu par labu astronautu!

 

Tavs šodienas vingrinājums:

1. Sagatavo staciju: Atrodi tukšu vietu pie sienas, kur varēsi droši atspiesties ar muguru pret to. Pārliecinies, ka blakus nav nekā, kas varētu tevi traucēt.

2. Uzstādi taimeri: Uzstādi taimeri vai lūdz kādam citam būt par taimera turētāju. Tas būs tavs laika mērītājs, lai redzētu, cik ilgi tu vari noturēties "kosmosa krēslā".

3. Starta pozīcija: Stāvi ar muguru pie sienas. Pēdas nedaudz izvirzi priekšā tā, lai tad, kad sāksi nolaišanos, tavi ceļi veido taisnu leņķi.

4. Nolaišanās uzlecošajā raķetē: Lēnām nolaidies, slīdot ar muguru pa sienu, līdz atrodies sēdus pozīcijā tā, it kā sēdētu uz neredzama krēsla. Tavi augšstilbi ir paralēli grīdai, bet ceļi – taisnā leņķī.

5. Laika skaitīšana: Aktivizē taimeri tieši tad, kad esi pilnībā nolaidies sēdus pozīcijā. Tagad ir tavs uzdevums noturēties šajā pozīcijā pēc iespējas ilgāk, iztēlojoties, ka esi kosmosā un gaidi savas raķetes palaišanu.

6. Laika fiksēšana: Kad vairs nevari noturēt pozīciju, atgriezies stāvošā stāvoklī un apstādini taimeri. Reģistrē savu laiku – tas ir tavs šodienas rekords!

Dokumenti

"Marss 2050" treniņu rezultāti

Lejuplādēt

13.59 KB

Pieraksti, cik ilgi tu spēji noturēties. Ar katru dienu mēģini šo laiku palielināt, kļūstot par vēl izturīgāku un stiprāku astronautu!

Atceries, ka katra sekunde ir solis tuvāk tam, kļūt par labāko astronautu! Lai izdodas!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti