Komunikācija: Mēness krāteru lauks. Kļūsti par astronautu!

Lai kļūtu par astronautu un dotos misijā, nepieciešams trenēties, aicinām visu aprīli trenēt spējas un vairot zināšanas par astronauta profesiju.   Šodien mācīsimies instrukciju nodošanas un klausīšanās prasmes.

Misija "Marss 2050"

Bērnistaba aicina apgūt dažādas prasmes, kas nepieciešamas topošajam astronautam, lai, iespējams, 2050. gadā varētu doties misijā uz Marsu. Ar Kosmosa izziņas centra palīdzību katru dienu publicēsim pa uzdevumam, kas palīdzēs bērniem kļūt aktīviem, patstāvīgiem, kritiski domājošiem - īstiem astronautiem.
 

Mēs katru dienu publicēsim vienu uzdevumu, kas palīdzēs attīstīt kādu no astronautam nepieciešamajām prasmēm, tikai cītīgi jātrenējas!

Iedomājies situāciju, kad astronautam ārpus Starptautiskās Kosmosa stacijas (SKS) jāveic neatliekami remonta darbi. Šādā brīdī skaidra un precīza komunikācija ar pārējo komandu stacijas iekšpusē un Misijas vadības centru uz Zemes ir būtiska. Piemēram, astronautam, var būt nepieciešams mainīt SKS satelīta ārējo paneli. Tas prasa precīzas instrukcijas no komandas uz Zemes, lai saprastu, kuri paneļi jāmaina un kādi drošības pasākumi jāievēro. Jāpiebilst, ka kosmosā katras kustības un darbības apraksts ir jāizsaka ļoti skaidri un precīzi, jo jebkura neskaidra norāde var radīt aizķeršanos vai pat apdraudēt astronauta dzīvību. Tādēļ šajā spēlē varēsiet iejusties astronauta un tā pavadoņa lomās, lai precīzi nodotu instrukcijas un precīzi tās izpildītu, atbilstoši dzirdētajam.

Mēness krāteru lauks

 

Mērķis: Veicināt komunikācijas prasmes – skaidru instrukciju nodošanu un klausīšanos. 

Dalībnieku skaits: Divi vai vairāk spēlētāji.

Materiāli: Dažādi mājās atrodami objekti (krēsli, kastes, spilveni, spēļmantas u.c.), acu apsēji.

Sagatavošanās:

Sadalieties pāros. Katrā pārī viens būs "astronauts", kurš šķērsos "Mēness krāteru lauku", bet otrs – "pavadonis", kurš dod norādījumus. "Astronauti" uz īsu brīdi iziet no istabas.

Lauka izveide:

Izveidojiet "Mēness krāteru lauku", izkārtojot mājas objektus no starta līdz finiša līnijai. Šie objekti ir šķēršļi, no kuriem "astronautiem" jāizvairās.

Nosakiet skaidras starta un finiša vietas.

Pēc lauka izveides kritiski izvērtējiet drošības riskus, paklupšanas riski, asi stūri, vietas, kur var ieskriet un sasisties, un citi. Veidojiet veicamo ceļu tā, lai izvairītos no nevēlamiem riskiem!

Treniņa sākums:

Viens no spēlētājiem ir "pavadonis", citi "astronauti". Aizvediet "astronautus" atpakaļ istabā, pirms tam aizsieniet viņiem acis. "Astronauti" apstājas pie starta līnijas.

Noteikumi:

Tikai "pavadoņi" drīkst runāt, sniedzot norādījumus "astronautiem", kuri cenšas šķērsot lauku. "Astronauti" var tikai klausīties un sekot norādēm. "Pavadoņi" nedrīkst ieiet "Mēness krāteru laukā".

Treniņa noslēgums:

Treniņš ir pabeigts, kad vismaz vienu reizi ir izdevies veikt visu trasi bez pieskaršanās šķēršļiem un visi spēlētāji bijuši gan "astronauta", gan "pavadoņa" lomās.

Lai palielinātu sarežģītību, varam veidot jaunas trases un pievienot papildu šķēršļus.

Kritiski izvērtējot drošību, šo aktivitāti var veikt, arī ļaujot bērnam kontrolēt vecākus. Šeit iespējams runāt par uzticēšanos un atbildību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti