Izturība un spēks: Lēciens pēc zvaigznēm. Kļūsti par astronautu!

Lai kļūtu par astronautu un dotos misijā, nepieciešams trenēties, aicinām visu aprīli trenēt spējas un vairot zināšanas par astronauta profesiju. Šodien pirmais uzdevums - trenēsim izturību un spēku.

Misija "Marss 2050"

Bērnistaba aicina apgūt dažādas prasmes, kas nepieciešamas topošajam astronautam, lai, iespējams, 2050. gadā varētu doties misijā uz Marsu. Ar Kosmosa izziņas centra palīdzību katru dienu publicēsim pa uzdevumam, kas palīdzēs bērniem kļūt aktīviem, patstāvīgiem, kritiski domājošiem - īstiem astronautiem.
 

Mēs katru dienu publicēsim vienu uzdevumu, kas palīdzēs attīstīt kādu no astronautam nepieciešamajām prasmēm, tikai cītīgi jātrenējas!

Lēciens pēc zvaigznēm

Samazinātas gravitācijas apstākļos muskuļi un kauli var kļūt vāji, tāpēc astronautiem ir jāveic spēka treniņi, lai novērstu mikrogravitācijas vājinošo ietekmi.  Kosmosa misiju laikā astronauti cieši sadarbojas ar fiziskās sagatavotības speciālistiem, lai intensīvi trenētos un saglabātu muskuļus un kaulus spēcīgus. Lai sagatavotos izaicinājumiem, kas saistīti ar uzturēšanos un darbu Starptautiskajā Kosmosa Stacijā (SKS), ir svarīgi veikt aktivitātes, kas vingrina visu ķermeni.

 

Tavs šodienas vingrinājums:

1. Sākuma pozīcija: Stāvi taisni ar kājām plecu platumā. Rokas gar ķermeni.

2. Noliekšanās: Saliec ceļus un noliecies, lai ar plaukstām pieskartos grīdai tieši priekšā kājām. Tavas plaukstas kļūst par Tavu atbalstu.

3. Atlekšana: Lec ar kājām atpakaļ vienā kustībā, tā, lai nonāktu atspiešanās pozīcijā. Pārliecinies, ka tavs ķermenis ir taisnā līnijā no galvas līdz pēdām.

4. Atspiešanās: Lēni saliec rokas elkoņos, līdz krūtis gandrīz pieskaras grīdai, tad spēcīgi iztaisno rokas, lai atgrieztos atspiešanās pozīcijā.

5. Atgriešanās noliekšanās pozīcijā: Lec ar kājām atpakaļ pie rokām, lai atkal nonāktu noliekšanās pozīcijā.

6. Lēciens: No šīs pozīcijas veic spēcīgu lēcienu uz augšu, cik vien augstu vari, un sasit plaukstas virs galvas!

7. Nolaišanās uz Zemes: Maigi nolaidies atpakaļ uz Zemes.

Centies atkārtot šos vingrinājumus katru dienu!

Dokumenti

"Marss 2050" treniņu rezultāti

Lejuplādēt

13.59 KB

Pieraksti savā kalendārā, cik reizes tu spēj bez apstājas veikt šo vingrinājumu. Veic šo vingrinājumu katru dienu un pievērs uzmanību, vai ar laiku tavs spēks un izturība palielinās?

 

 

 

Papildus iespēja - uzstādi savu mērķi!

Pirmajā dienā veic tik vingrinājumus, cik vari. Uzstādi sev mērķi, piemēram, veikt divreiz vairāk atkjārtoijumus, vai uztaisiji četrus, mērķis - 10.

Šī ir lieliska iespēja trenēties pierakstīt skaitļus un papildus sekot līdzi savai izaugsmei. 

Atceries, ka svarīgi ir veikt kustības kontrolēti un saskaņoti, lai treniņš būtu efektīvs un drošs. Sākumā var šķist grūti, bet ar katru reizi tas kļūs vieglāk.

Veiksmi, topošais astronaut!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti