Rīta Panorāma

Nobela prēmija ekonomikā par sieviešu vietu darba tirgū

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Interesentiem Šveicē durvis ver kodolpētniecības centrs

Kodolpētniecības centrā CERN paplašina iespējas uzņemt apmeklētājus

Visā pasaulē slavenajā kodolpētniecības centrā CERN Šveicē izveidots jauns apmeklētāju centrs. Tas ikvienam interesentam dos iespēju iepazīties gan ar sarežģītajām iekārtām, gan mikropasaules un makropasaules noslēpumiem.

Līdz šim CERN apmeklētāju centrs uzņēma 150 tūkstošus apmeklētāju gadā, bet interese bija divreiz lielāka. "Science Gateway" jeb "Zinātnes vārti" ļaus apmeklējumu skaitu palielināt līdz pusmiljonam un būtiski paplašinās zinātniskās izglītības iespējas.

CERN apmeklētāju centru darbina saules paneļi, savukārt ēku dizainu radījis arhitekts Renco Piano. Divas gaisā savienotās caurules simbolizē 27 kilometrus garo pazemes apļveida trasi, pa kuriem eksperimentu laikā pārvietojas vielas daļiņas, bet tilts – atvērtību zinātnē.

Taču svarīgākās, protams, ir laboratorijas, izstāžu zonas un auditorijas, kur viesi var iepazīt zinātnes noslēpumus. Ar lielo hadronu paātrinātāju jau atklāts "Higsa bozons" jeb tā dēvētā "dieva daļiņa" un patlaban tiek pētīta tumšā matērija.

Zīmīgi, ka tikai pirms dažām dienām arī pie mums Cēsīs durvis vēra Kosmosa izziņas centrs, kurš sniedz informāciju par Visumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti