Saeima ratificē līgumu par CERN asociētās dalībvalsts statusa piešķiršanu Latvijai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Saeima ceturtdien, 27. maijā, ratificēja Latvijas un Eiropas Kodolpētījumu organizācijas (CERN) līgumu par CERN asociētās dalībvalsts statusa piešķiršanu Latvijai, informēja Saeimas preses dienests.

Šādu soli paredz ceturtdien pieņemtais likums “Par Latvijas Republikas un Eiropas Kodolpētījumu organizācijas (CERN) līgumu par CERN asociētās dalībvalsts statusa piešķiršanu” un likums “Par Latvijas Republikas pievienošanos Protokolam par Eiropas Kodolpētījumu organizācijas privilēģijām un imunitāti”. 

Šī gada 14. aprīlī tika parakstīts Latvijas un CERN līgums. Tas paredz Latvijai piešķirt CERN asociētās dalībvalsts statusu un tiesības piedalīties tās zinātniskajā programmā.

Tāpat tas paredz dalību CERN apmācību un izglītības programmās, turpinot un padziļinot sadarbību, kas Latvijai uzsākta ar CERN 2016. gadā. Līdz ar līguma ratificēšanu arī Latvijas uzņēmējiem būs iespēja piedalīties CERN iepirkumos, norādījuši likumprojektu autori. 

CERN ir Eiropas zinātniska organizācija, kas nodarbojas ar fundamentālās fizikas pētījumiem un ļoti plaša spektra tehnoloģiju izstrādi. Šī organizācija ir izveidota 1954. gadā. Šobrīd CERN ir 23 dalībvalstis, sešas asociētās dalībvalstis, tostarp Lietuva, un trīs topošās asociētās dalībvalstis iestāšanas fāzē, tostarp Igaunija, akcentēts likumprojektu anotācijā.

CERN jau vairāk nekā 60 gadus ir pasaulē vadošais zinātniskais centrs, kurā notiek globāli nozīmīgi zinātnes atklājumi.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti