Dienas ziņas

"Latviešu karavīrs laikmeta griežos" Bauskā

Dienas ziņas

Soļotājam Jānim Daliņam - 112

Viļakas novadā iecienīts ložu šaušanas sports

Viļakas novadā iecienīts ložu šaušanas sports

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 7 mēnešiem.

Viļakas vidusskolā savulaik fizkultūras skolotājs Broņislavs Bondars nolēma ar savu hobiju – ložu šaušanu – iepazīstināt arī novada iedzīvotājus. Tā šo sporta veidu skolēni un pieaugušie sportisti iecienījuši vairāk nekā 50 gadu garumā. 

Nupat aizvadītās sacensības pierobežā pulcēja gan iesācējus, gan arī profesionālus šāvējus.

Ložu šaušanas tradīcijas aizsācēja Bondara piemiņai veltītās sacensības notika Viļakas pamatskolas pagrabā. Te par precīzāko lodes trāpījumu mērķī sportisti cīnījās individuāli un komandās.

Šaušanas sports pierobežā ir cieņā, sacensības tiesā Latvijas Šaušanas federācijas tiesneši ar lielu pieredzes bagāžu, kuru veido arī no trenera Broņislava aizgūtās zināšanas un prasmes.

“Man izdevās kopā strādāt ar Broņislavu Bondaru. Ļoti solīds, pieklājīgs, elementārs un tāds starp mums bija liela autoritāte. Izbūvēja pirmo šautuvi,” atceras Viļakas novada šaušanas sacensību galvenais sekretārs Ulrihs Pozņaks.

Piemiņas turnīrā gadu no gada piedalās arvien vairāk šāvēju. Šoreiz tie bija 19 pamatskolas un ģimnāzijas ložu šaušanas pulciņa dalībnieki, Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi, gan arī jau pieauguši un savu meistarību valsts mērogā pierādījuši sportisti. Visi šaušanas nodarbības apmeklē jau vismaz četrus gadus un sacensībās piedalās regulāri.

“Ir jābūt lielai pacietībai un gribasspēkam. Tas ir galvenais,” atzina ložu šaušanas pulciņa dalībniece Vaira Strupka.

“Bieži treniņi, nopietni treniņi. Daudz laiks jāvelta. Esmu sporta meistara kandidāte. Un tā kā pusceļā uz sporta meistaru,” pastāstīja Viļakas Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkne Anastasija Sediha.

“Iespēja, kā saka, pilnveidoties. Neatkarībā no fiziskām dotībām. Jābūt labai redzei, izturībai,” par šaušanas sportu sacīja Ulrihs Pozņaks.

Tā kā ložu šaušanā izmanto pneimatiskos un mazkalibra ieročus, sacensību dalībniekiem jābūt vismaz 12 gadus veciem.

Sporta meistari ir gandarīti, ka par ložu šaušanas nodarbībām un sacensībām lielu interesi izrāda jaunākā paaudze, kas noteikti paver iespēju šo tradīciju Viļakas novadā saglabāt arī turpmāk.  

“Īstenībā, kā par pārsteigumu, Viļakā ir visvairāk meitenes, kuras šauj. It kā pieņemts, ka vairāk puiši, bet Viļakā tas ir meiteņu sporta veids,” piebilda Vaira Strupka.

Piemiņas turnīru norisi regulāri atbalsta arī Broņislava Bondara ģimene, kas ir gandarīta, ka vietējo jauniešu panākumi atzinīgi vērtējami arī valsts mērogā. Lai ložu šaušana Viļakā veiksmīgi attīstītos arī turpmāk, tuvāko gadu laikā jādomā par tehniskās bāzes atjaunošanu un šautuves telpu renovāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti