VIDEO: Madonas tautas slēpojums pulcē 400 dalībniekus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 3 mēnešiem.

Devīto gadu pēc kārtas notikušajā Madonas tautas slēpojumā līdz 33 kilometru garās distancēs sevi izaicināja nepilni 400 slēpotāji. Vairāk nekā divu stundu cīņā ātrākie Smeceres sila trasēs bija vietējie Madonas sportisti, kuri negrieza ceļu atbraukušajiem viesiem. Aizvadītajā nedēļas nogalē tautas slēpojums risinājās arī Gulbenes novada Āriņos, bet šajā nedēļā tautas slēpojums notiks Ogres Zilajos kalnos, savukārt sniega festivāls gaidāms Jaunpiebalgas novada Vanagkalnā.

Ikgadējais Madonas tautas slēpojums pēdējos gados bijis viens no lielākajiem Latvijā, jo Smeceres sila sporta un atpūtas bāze spējusi uzņemt slēpošanas cienītājus arī ziemās, kad citur nav sniega. Reizēs, kad trase sagatavota vien 2,5 kilometru aplī, sacensību rīkotājiem lielākais izaicinājums bija pārliecināt galvaspilsētā un citviet dzīvojošos, ka vairākos apļos ir iespējams pieveikt 15 vai 20 kilometru distances.

Aizvadītajā nedēļas nogalē 2. februāra sacensībām tika sagatavota teju 17 kilometrus garš aplis, kurā izturīgākie devās divreiz, veicot 33 kilometru distanci elites klasē. Lai arī dalībniekiem pietika iespēju izretoties, līderu grupa neļāva ne mirkli atslābt viens otram, jo vadošo četrinieku finišā šķīra sešas sekundes. Madonietim Raimo Vīgantam (1:27:16), izdevās aiz sevis atstāt talsenieku trijotni ar Kārli Vanagu (1:27:21), Juri Damškalnu (1:27:22) un Gintu Lūsi (1:27:23). Arī dāmu konkurencē elites ieskaitē triumfēja vietējā pārstāve, madonietei Kitijai Auziņai (1:48:04) pārspējot daugavpilieti Ļubovu Pavļukovu (2:01:30) un Ievu Mauliņu (2:07:58) no Rīgas.

Garajā distancē startēja arī citu sporta veidu līderi, tā piemēram, orientēšanās izlases pārstāvis Andris Jubelis (1:32:28) mājas trasē spēja izcīnīt augsto 5. vietu kopvērtējumā, piekāpjoties tikai savam novadniekam Vīgantam un pieminētajiem trim talseniekiem. Labāko desmitniekā finišēja arī Latvijas taku skriešanas izlases pārstāvis Artūrs Vadzis no Drustiem, savukārt pirms pāris nedēļām Portugālē skrējušais Andris Ronimoiss veica vienu apli.

Garajā distancē startēja vairāk nekā 40 dalībnieki, bet viena apļa 16,5 kilometru sacīkstē konkurence bija četrreiz lielāka. Arī šajā sporta klasē spēcīgākie izrādījās tuvējās apkārtnes pārstāvji un pirmās divas vietas izcīnīja Madonas sporta skolas audzēkņi Nauris Raize (0:44:45) un Lauris Kaparkalējs (0:44:48), savukārt trešais finiša līniju šķērsoja Edijs Eiduks (0:45:11) no Vecbebriem.

Sieviešu konkurencē uzvarētājas godu, finišā ieslēpojot viena aiz otras, sadalīja vienaudzes Signe Miķelsone (0:56:50) no Cēsu sporta skolas un Samanta Krampe (0:56:59) no Rīgas. Cīņā par trešo vietu pārāka bija vietējās sporta skolas pārstāve Paula Bergfelde, aiz sevis atstājot Sanitu Vītolu (0:58:40) no Ādažiem un Inesi Zvirgzdiņu (0:58:40) no Pļaviņām, kuras sacensību centrā atgriezās vienlaikus.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Veselības 7 kilometru slēpojumā, kurā spēkus izmēģināja arī dziedātājs Intars Busulis, starp 80 dalībniekiem ātrākais bija vietējais Silvestrs Švauksts (0:21:04) un Elza Bleidele (0:24:01) no Cēsīm, kura kopā ar savu novadnieci un otrās vietas ieguvēju Esteri Volfu (0:24:12) spēja finišēt ātrāko desmitniekā starp abiem dzimumiem. Vēl nepilns simts dalībnieku startēja bērnu un 2,5 kilometru jauniešu distancēs.

Nākamajā dienā pēc Madonas tautas slēpojuma pie sevis aicināja Gulbenes novada Daukstu pagasts, kur Āriņu slēpojumā piedalījās 133 ziemas prieku baudītāju. Tiesa, intereses trūkuma dēļ jaunievēlēto ministru slēpojuma vienīgo dalībnieci Ilgu Šuplinsku pievienoja “Mamma daba” startam 2,7 kilometru distancē.

Šonedēļ slēpošanas sacensības risināsies Jaunpiebalgas novada Vanagkalnā un Ogres Zilajos kalnos. Vanagkalnā ziemas festivāls sāksies piektdien, 8. februārī un turpināsies visu nedēļas nogali. Savukārt Ogre slēpotgribētājus uzņems svētdien, 10. februārī. Vanagkalnā būs iespējams startēt trīs reizes – piektdienas vakara nakts sprintos trīs mēģinājumos pa vienam kilometram, sestdienas sportiskajā maratonā vai izklaidējošā stafetē, kā arī svētdienas tautas slēpojumā. Trīsdienu festivāla programma piedāvā arī filmu vakaru, balli ar dzīvo mūziku, ugunskuru kurināšanu, vieslekcijas, kā arī nakšņošanu. Harismātiskā Raimonda Dombrovska rīkotais pasākums notiks astoto gadu pēc kārtas, un pērn ziemas festivāls Vanagkalnā dalībnieku skaita ziņā pārspēja pat slēpojumu “Apkārt Alaukstam”, kļūstot par lielākajām sacīkstēm 2018. gada ziemā.

Tiem, kuri nevēlēsies doties uz skaistajiem Piebalgas pakalniem, alternatīvu Pierīgā piedāvā Ogres Zilo kalnu slēpojums ar 15, 9 un 3 kilometru distancēm. Vairāk par februārī gaidāmajiem tautas slēpojumiem var uzzināt lsm.lv apskatā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti