Undīnes Ozoliņas ārstēšanai skrējēju sabiedrība saziedo 4170,47 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Mazās Undīnes Ozoliņas ārstēšanai no kaķa brēciena sindroma labdarības skrējiena Rīga-Valmiera dalībnieki un brīvprātīgie dalībnieki saziedoja 4170,47 eiro, bērnu rehabilitācijes centrā “POGA” pavēstīja fonda Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

“Paldies par neatlaidību un izturību! Un nevis par neatlaidību 107 kilometros - tā jums ir, bet paldies par izturību, jūs jau piecus gadus esiet gatavi skriet par labu lietu. Pārsvarā ar labdarību ir tā, ka cilvēki kaut ko sirdī sajūt - viņi atveras, palīdz un aizmirst, un iet savās lietās. Bet tāda regulāra labdarība gadu no gada nepiemīt daudziem, bet jums tāda piemīt,” rehabilitācijas centra “POGA” jaunajā mājvietā sanākušos uzrunāja Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Šogad skrējēju sabiedrības saziedotā summa 4170,47 eiro tika Undīnei Ozoliņai, kura slimo ar reto slimību - kaķa brēciena sindromu. 2015. gadā, kad mazajai cēsniecei bija pieci gadi, Latvijā garākā skrējiena Rīga-Valmiera dalībnieki un brīvprātīgie savāca 2265,07 eiro. Saziedotā summa tika izlietota delfīnterapijā Minskā, kas uzlaboja meitenes valodu. Ja pirms četriem gadiem Undīne sacensību finišā Valmierā pie Sīmaņa baznīcas skrējējus sagaidīja ratiņkrēslā, tad šobrīd meitene var savām kājām stabili pārvietoties ar līdzcilvēku palīdzību.

"Rehabilitāciju veicam Cēsu tuvumā, kur izmantojam fizioterapiju, Montesori programmu, apmeklējam Priekuļu baseinu, Līgatnes rehabilitācijas centru", pastāstīja Undīnes mamma Marina Ozoliņa, piebilstot, ka plānots apmeklēt arī ārstniecības iestādi Vaivaros.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Rīga-Valmiera skrējēji un brīvprātīgie dalībnieki arī iepriekšējos gadus palīdzēja bērniem ar kustību traucējumiem. 2016. gadā ar 3051,17 eiro tika palīdzēts valmierietim Jēkabam Bluķim, 2017. gadā Lāsmai Zukurei saziedoja 3249,69 eiro, savukārt pērn Kristai Spirģei no Jaunpiebalgas savāca 4194,09 eiro, kas bērnu rehabilitācijas centrā “POGA” tika izlietoti uz gaitas robota un citās nodarbībām.

Līgosvētkos sacensībās startēja 138 dalībnieki, no kuriem 18 bija noziedojuši 107 eiro labdarībai. Viens no šiem ziedotājiem Bruno Priede dažas dienas pirms starta savu ziedojumu palielināja vēl par 162 eiro. Jāpiebilst, ka ārzemēs dzīvojošais latvietis ar skriešanu sāka nodarboties tikai decembrī un 107 kilometru skrējienu veica ātrāk par 11 stundām, finišējot drīz pēc ātrāko desmitnieka.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Lielāko ziedojumu veica labākā pašmāju taku skrējēja Andra Ronimoisa jaunā ģimene, ar simbolisku naudas summu atzīmējot ģimenes oficiālo dibināšanas datumu - 5. aprīli.

Undīnes Ozoliņas ārstēšanai līdzekļi būs nepieciešami arī turpmāk. Palīdzēt var ar vienas pogas spiedienu Ziedot.lv vai caur sabiedriskā labuma organizāciju Ultrataka.lv, pārskaitījumā norādot par ziedojumu Undīnei.

Labdarības skrējienā ar savu nesavtīgo darbu sacensību dalībniekus atbalstīja pussimts brīvprātīgo palīgu, kas darbojās pie ekipējuma pārbaudes un numuru izdalīšanas Latvijas Universitātē, kā arī sešos kontrolpunktos šosejas malā un finišā pie Sīmaņa baznīcas Valmierā, uz kurieni sākot no pusnakts skrējēji devās no Brīvības pieminekļa Rīgā. Tiesa, viena no dalībniecēm - olimpiete Agnese Pastare - 107 kilometrus mēroja soļojot.

Iepriekš vēstīts, ka 30 gadus pēc pirmajām vēsturiskajām sacensībām ar jaunu trases rekordu (9:26:49) uzvarēja Austrijā dzīvojošā Diāna Džaviza, kura kļuva arī par jauno Latvijas čempioni 100 kilometru skrējienā. Vīru konkurencē abus titulus (Rīga-Valmiera uzvarētājs un zelta medaļa LČ 100km) izcīnīja Zviedrijā strādājošais Ainārs Kumpiņš (8:10:50), kurš uzrādīja gadsimta labāko rezultātu, maksimāli pietuvojoties 1992. gada Georga Jermolajeva absolūtajam trases rekordam – 8:01:38.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti