Serjogins labo trases rekordu Katalonijas 10 kilometru skrējienā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Latvijas rekordists Dmitrijs Serjogins svētdien, 15. decembrī, Barselonas piepilsētā Sant Feliu de Llobregat laboja 10 kilometru trases rekordu (0:31:08), savukārt Edgars Šumskis triumfēja piecu kilometru skrējienā (0:15:21). Tikmēr pašmāju orientieristi - šķēršļu skriešanas speciālisti - dominēja “Noskrien ziemu” plaši apmeklētajā atklāšanas posmā Priekuļos. Bet slēgtais Brasas cietums dienu iepriekš uzņēma interesentus popularitāti gūstošajās telpu orientēšanās sacensībās. Citu izturības sporta veidu pārstāvji turpina gatavoties vasaras sezonas dažādos koptreniņos un savos kalendāros atzīmē svarīgākos 2020. gada datumus.

Pērn 31. decembrī Barselonā Latvijas rekordu 10 kilometros šosejas skrējienos labojušais Dmitrijs Serjogins gada izskaņā atkal pievērsies šai distancei un uzreiz pēc Eiropas čempionāta (EČ) krosā no Portugāles kopā ar talantīgo Edgaru Šumski ieradies Katalonijā. Gatavojoties karstajam nakts maratonam pasaules čempionātā (PČ) Dohā, vasarā mārupietis Londonas stadionā 10 000 metrus noskrēja ātrāk par pusstundu (29:56.95), kas Latvijas sportistiem stadionā šajā gadsimtā nebija izdevies.

Startējot uz asfalta seguma, Dmitrijs Serjogins no sev piederošā valsts rekorda (0:29:36) atpalika pusotru minūti, taču uzrādīja sezonas labāko rezultātu (0:31:08), laboja iepriekšējo trases rekordu un tuvāko sekotāju dāni Kasperu Laumanu (0:31:51) apsteidza par nepilnu minūti.

Divreiz īsākajā piecu kilometru distancē, startējot kopā ar 10 kilometru dalībniekiem, uzvaras laurus plūca Edgars Šumskis (0:15:21), par divām sekundēm atpaliekot no pērnā trases rekorda (0:15:19). Pirms nedēļas abi vieglatlēti kopā ar citiem Latvijas vadošajiem garo distanču skrējējiem Portugālē piedalījās EČ krosā, kur tāpat kā pārējie uzrādīja pieticīgu sniegumu, sacensības noslēdzot rezultātu tabulu otrajā pusē.

Citā Spānijas pilsētā Malagā, kas atrodas krietni tālāk uz dienvidiem, salīdzinot ar Barselonu, pusmaratonu ātrāk par 80 minūtēm noskrēja Mārtiņš Auziņš (1:17:23) no Tukuma. Savukārt pilno maratona distanci Ivars Vertuls veica tuvu ttrim stundām (03:01:12). Šoziem Spānijā gaidāmi vēl vairāki Latvijas skrējēju starti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

biš ātrāka pusīte Malagā #zurichmaratonmalaga

A post shared by Martins Auzins (@dr.auzins) on Dec 15, 2019 at 1:16am PST

Tikmēr pašu mājās Priekuļos piekto starpsezonu aizvadītajā nedēļas nogalē uzsāka taku skriešanas seriāls “Noskrien ziemu”, iepriecinot gan nūjotājus un gan skrējējus. Pirmajā ziemā visi posmi risinājās Priekuļu slēpošanas un biatlona trasē, bet nākamajos gados sacensību ģeogrāfija izpletās citviet Vidzemē un Pierīgā. Šoziem viens posms tiks aizvadīts Kurzemes sirdī Kuldīgā un neizpaliks arī pērn ieviestā tradīcija ar vienu tumsas pasākumu, kam šoreiz izraudzīti Limbaži.

No marta gaidītajā atklāšanas posmā piedalījās 762 dalībnieki, kas ir par simtu vairāk nekā pērn pirmajās sacensībās turpat Priekuļos. Divu apļu 19,8 kilometru sporta distancē ar 398 augstuma metriem devās nepilni divi simti skrējēji un pirmās četras vietas ieņēma orientieristi un šķēršļu skrējienos pieredzi guvušie – Guntis Māliņš (1:17:08), Artūrs Pauliņš (1:18:05), Artjoms Rekuņenko (1:18:23) un Jānis Kūms (1:18:31), kurš pēdējos gados orientēšanās sportu nomainījis pret taku skriešanu un sacensībām klinšainos apvidos (“skyrunning”).

Šogad pašu mājās veterānu orientēšanās pasaules čempionātā zelta medaļu izcīnījusī Irita Puķīte (1:33:31) piekāpās Klintai Lauskai (1:28:47), savukārt cīņā par trešo vietu Linda Boldāne (1:34:39) pārspēja vēl vienu taku skrējēju Jolantu Krastiņu (1:36:08).

434 dalībnieki mērojās spēkiem viena apļa 9,9 kilometru garajā trasē ar 199 augstummetriem un bijušajam Pasaules čempionam Edgaram Bertukam (0:36:53) par septiņām sekundēm nācās piekāpties savulaik biežāk orientēšanās mačos startējušajam Kristapam Bērziņam (0:36:46) no Kuldīgas. Vēl 18 sekundes vēlāk sacensību centrā ieradās orientierists Jānis Tamužs (0:37:11).

Latvijas vadošā orientieriste Sandra Grosberga (0:42:18) bija ātrākā sieviešu konkurencē, aiz sevis atstājot Rīgas rogainingā uzvaras garšu izbaudījušo Aneti Švilpi (0:44:17) un teju novadnieci Amandu Valtasu (0:48:07) no Mārupes.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Dubļainajās takās, kur ne viens vien taku skrējējs piedzīvoja vairāk vai mazāk sāpīgus kritienus, pārgājienā ar un bez nūjām trasē devās 135 entuziasti, baudot veselīgu pastaigu. Nākamie posmi risināsies 5. janvārī Salacgrīvā, 25. janvārī Limbažos ar vakara startu tumsā, 16. februārī jau pieminētajā Kuldīgā un 8. martā Koknesē, kas noslēgs piecu posmu seriālu. Individuālajā kopvērtējumā tiks ņemti vērā četri labākie rezultāti pēc ieņemtajām vietām, savukārt komandu vērtējumā tiks skaitīts kopā iespētais visos posmos.

Kaut arī starpsezonā nav daudz sacensību, kurās piedalīties, vienā dienā ar “Noskrien ziemu” tika aizvadīts Ozolnieku ziemas skrējiens ar 16, sešu un divu kilometru distancēm, kur garākajā ātrākie bija Mareks Zālītis (1:00:33) un Madara Gelsberga-Sokolova (1:14:13).

Sestdien, 14. decembrī, noslēdzās 10. sezona Telpu orientēšanās kausam ar 6. posmu slēgtajā Rīgas Brasas cietumā, kur veiksmīgākie bija Pēteris Grīviņš un Laura Vīķe. Sezonas kopvērtējumā uzvarēja Alvis Reinsons un Madara Šadrina.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Telpās var skriet arī maratona 42,195 kilometru distanci - Pēteris Cābulis (3:36:46) un Andris Pētersons (5:19:11) Lietuvas pilsētas Jonavas arēnā ierindojās 4. un 16. pozīcijās. Valcēnietim Pēterim Cābulim šis bija trešais maratons nedēļas laikā, jo iepriekšējā nedēļas nogalē Igaunijā ultragaro distanču skrējējs noskrēja divus maratons divās dienās (2:55:39 un 3:07:01).

Treniņsacensību režīmā Rīgas Mežaparkā mēneša pirmajās sestdienās līdz martam iespējams piedalīties bezmaksas “Parkrun 5k” piecu kilometru koptreniņā ar laika kontroli, ko rīko brīvdabas sporta kluba “Outdoor Trainnnig Club” vadītājs Roberts Radičuks. Pirms nedēļas sev piederošo trases rekordu pussimta dalībnieku konkurencē laboja Rīga-Valmiera vicečempions Sergejs Maslobojevs (0:17:41). Nākamie Mežaparka skrējieni plkst.11 risināsies 4. janvārī, 1. februārī un 7. martā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Pārējie aktīvisti decembra visai siltās nedēļas nogales pavada riteņbraucēju koptreniņos uz šosejas, meža takās vai Siguldā, vairākas stundas kāpjot pa Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) sarūpētajām trepēm un tādējādi audzējot muskuļus nākamās sezonas velosacensībām. Skrējēji svētdienas rītos plkst. 9.30 tiekas Rīgas maratona koptreniņos 11. novembra krastmalā pie Lielā Kristapa statujas un turpina piecu mēnešu laika atskaiti līdz 17. maijam, kad turpat blakus tūkstošiem skrējēji dosies pretī saviem sapņiem un mērķiem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Stirnubuks.lv (@stirnubuks.lv) on Dec 15, 2019 at 4:40am PST

Gatavojoties nākamai sezonai, ir kļuvuši zināmi svarīgākie datumi 2020. gada kalendārā. 4. aprīlī Kolkā septīto sezonu sāks taku skriešanas seriāls “Stirnu buks”, pēc tam turpinoties 2. maijā Kandavā, 13. jūnijā Smiltenē, 18. jūlijā Rēzeknē, 15. augustā Amatā, 12. septembrī Ērgļos un noslēdzoties 3. oktobrī Milzkalnā.

Jubilejas, desmito sezonu ar ierastajiem astoņiem posmiem nākamgad atzīmēs “Skrien Latvija”, aicinot skrējējus 11. aprīlī Lieldienas atzīmēt Liepājā un pēc tam sezonas turpinājumā doties uz Daugavpili 25. aprīlī, uz Rēzekni 30. maijā, uz Ventspili 21. jūnijā, uz Jelgavu 25. jūlijā, uz Kuldīgu 8. augustā, uz Valmieru 20. septembrī un uz Siguldu 17. oktobrī.

Savas spējas izaicināt varēs arī vairāku stundu izturības pārbaudījumos, piemēram, 29. februāra 24 stundu rogainingā Embūtē, 28. marta 12 stundu skrējienā apkārt Māras dīķim, 30. maija 60 kilometru “Inov-8 Trail Race”, 20. jūnija 107 kilometru labdarības skrējiensoļojumā Rīga-Valmiera, 6. jūlija EČ rogainingā Milzkalnē, 24. jūlija Velorealitātē, 25. jūlija Vilkaču maratonā Āža kalnā, 22. augusta 24 stundu MTB velobraucienā Ogres Zilajos kalnos, 26. septembra Siguldas kalnu maratonā, 10. oktobra dubultmaratonā “Taisnais”, kā arī citos tautas sporta pasākumos.

Lai tam visam sagatavotos, ziemas garumā noderēs atbilstošs sagatavošanās cikls, kura augļus pirmo reizi varēs pārbaudīt 21. marta Rozentāla skriešanas svētkos Saldū. Taču, ja svētkus kārojas ātrāk, tad 24. decembra rītā galvaspilsētā dzīvojošie var ņemt dalību tradicionālajā Ziemassvētku skrējienā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti