Maratonists Serjogins ar personīgo rekordu izcīna 48.vietu pasaules čempionātā

Latvijas vieglatlētikas garo distanču skrējējs Dmitrijs Sejogins sestdien Dohā pasaules čempionātā ar jauno personīgo rekordu izcīnīja 48.vietu maratona distancē.

Pēc 18 gadu pārtraukuma uzvaras laurus plūca kāds no Etiopijas skrējējiem, kā pirmajam finiša līniju šķērsojot Lelisam Desisam. Desisa distanci beidza pēc divām stundām desmit minūtēm un 40 sekundēm.

Četras sekundes lēnāks bija viņa tautietis Mosinets Geremevs, bet vēl septiņas sekundes atpalika kenijietis Amoss Kipruto.

Desisa ir arī 2013.gada vicečempions. Viņš divas reizes uzvarējis Bostonas maratonā un pērn bija pirmais Ņujorkā.

Tikmēr Serjogins finišēja pēc divām stundām un 24 minūtēm, par vienu minūti un vienu sekundi labojot savu personīgo rekordu. Viņš izcīnīja 48.vietu starp 55 finišējušajiem maratonistiem.

Skrējienu nepabeidza 18 sportisti.

Sacensības maratonā notika pa nakti, taču tās tāpat bija gana svelmainas, jo diennakts tumšajā laikā Dohā termometra stabiņš nenoslīd zem 30 grādiem pēc Celsija. Tiesa, gaisa mitrums šoreiz nebija tik liels kā iepriekšējās sacensību dienās.

Serjogins bija pēdējais no 12 pašmāju sportistiem, kuri startēja šajā čempionātā, kas Latvijai bija ne pārāk veiksmīgs.

Serjogins ceļazīmi uz pasaules čempionātu izcīnīja maijā Rīgas maratonā, kur Starptautiskās Vieglatlētikas federāciju asociācijas (IAAF) Zelta kvalitātes zīmes sacensībās finišēja desmitajā vietā. Tieši Rīgā viņš sasniedza savu iepriekšējo personīgo rekordu - divas stundas 25 minūtes un viena sekunde.

Vīru maratona sacensībām bija pieteikušies 73 gargabalnieki, no kuriem Serjogina rezultāts bija pārliecinoši vājākais.

Pasaules čempionāts noslēgsies svētdien, kad desmit dienu laikā sportisti būs sadalījuši 49 medaļu komplektus.