Latvijas slēpotāji kāpj uz pjedestāla «World Loppet» Igaunijas posmā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 3 mēnešiem.

Virkne Latvijas slēpotāju svētdien, 17. februārī, kāpa uz pjedestāla savās vecumgrupās vērienīgajā 46. Tartu maratonā, kas ir viens no Pasaules tūres “World Loppet” posmiem. Klasiskajā solī 63 un 31 kilometru distancēs devās nepilni pieci tūkstoši slēpotāju, no kuriem simts pārstāvēja Latviju.

Kamēr pašmāju vadošie slēpotāji Austrijā gatavojas pasaules čempionātam, Siguldā valsts čempionāta otrajā posmā sacentās spēcīgākie sportisti. Taču talsenieki Juris Damškalns, Gints Lūsis un Kārlis Vanags izvēlējās startēt masveidīgajā Tartu maratonā, kur dalībnieki bija ieradušies no 36 valstīm. Pēc atkušņa noledojušajā trasē labāk veicās Jurim Damškalnam, 63 kilometru distancē izcīnot 23. vietu, Dienvidigaunijas kāpumos un daudziem sāpīgos nobraucienos pavadot 2 stundas 45 minūtes un 9 sekundes, no uzvarētāja un jaunā trases rekordista soma Niko Kosakela atpaliekot 14 minūtes. Taču ar to pietika otrai vieta vecumgrupā V35-40.

Ledainajā trasē stāvākajos nobraucienos slēpojums bija kritieniem bagāts
Finišējot sekundi aiz ātrākās sievietes, 2. vietu savā V40-44 vecumgrupā izcīnīja Jānis Teteris (2:51:00), ieņemot 46. vietu kopvērtējumā. Šajā vecumgrupā uz goda pjedestāla kāpa divi Latvijas slēpotāji, jo uzreiz aiz TOP 50 finišu sasniedza Toms Veits (2:53:17). Tikmēr jau piminētie Gints Lūsis (2:57:36) un Kārlis Vanags (2:57:38), finišējot kopā, bija pēdējie Latvijas pārstāvji, kas spēja distanci paveikt ātrāk par trim stundām un iespraukties labāko simtniekā, ieņemot 82. un 85. vietu kopvērtējumā.

Trillera cienīgs finišs ļāva gavilēt senioram Ivaram Sedleniekam (3:07:38), 63 kilometros par divām sekundēm pārspējot sīvāko konkurentu cīņā par uzvaru V60-64 vecumgrupā. Pasaules tūres “World Loppet” posmos pieredzējušais latvietis lielāko distances daļu ieņēma otro pozīciju, taču pirms finiša spēja apsteigt Igaunijas slēpotāju.

Veterānu konkurencē 2. vietu vecumgrupā V70-74 izcīnīja Andris Dainis (3:43:02), savukārt Andris Blanks (5:05:41) izcīnīja 2. vietu vecākajā vecumgrupā V75-79, no uzvarētāja atpaliekot vien nepilnas divas minūtes. Jāpiebilst, ka Jāņa Blanka trasē pavadītās piecas stundas bija divreiz īsāks laiks nekā noslēdzošajiem dalībniekiem ar nepilnām 10 stundām uz slēpēm.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Slēpojuma shēma un Jāņa Melbārža atziņas pēc ne visai veiksmīgām sacensībām

Sieviešu konkurencē S50-55 vecumgrupā nepārspējama bija pieredzējusī Laima Klauža (3:44:27), tuvāko konkurenti atstājot stundas ceturksni aiz sevis.

31 kilometru satelītdistancē piedalījās pusotrs tūkstotis dalībnieku. No 25 Latvijas pārstāvjiem vislabāk veicās Jēkabam un Inesei Ločmeļiem (1:49:17, 2:29:30), rezultātu protokolā ierindojoties 41. un 336. pozīcijās.

Retro slēpojuma 31 kilometru distancē Valdis Groza (3:16:28) ieņēma 9. vietu starp 32 finišētājiem, no uzvarētāja atpaliekot nepilnu pusstundu.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Nepilnus piecus tūkstošus (4867) dalībniekus trasē starp Otepā un Elvu apkalpoja aptuveni 1200 brīvprātīgo palīgu un organizatoru, vēsta sacensību rīkotāji. 1220 dalībnieki jeb katrs ceturtais Tartu maratonā piedalījās pirmo reizi, savukārt 2207 piedalījušies vairāk nekā piecas reizes slavenajā Tartu slēpojumā, kurš šogad nedēļu pirms galvenajiem notikumiem piedāvāja trasē doties arī slidsoļa piekritējiem un stafešu komandām. Sacensību jaunākais slēpotājs bija deviņus gadus vecs, savukārt vecākais bija sasniedzis 85 gadus.

Šonedēļ pirmie starti tiks doti Zviedrijas vēsturiskajā “Vasaloppet”, savukārt pašmāju tautas sporta piekritēji dosies uz Vecpiebalgu, kur nedēļas nogalē risināsies astoņdesmitajos gados popularitāti guvušais slēpojums “Apkārt Alaukstam”. Trīs dienas pirms sestdienas, 23. februāra, slēpojuma reģistrēto dalībnieku skaits tuvojas pustūkstotim. Savukārt svētdien, 24.februārī Ērgļos "Latloppet" 2.posmu rīkos brāļi Oltes. Distanču slēpošanas sezona Latvijā turpināsies arī martā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti