Kumpiņš izcīna trešo vietu Oslo «Eco Trail»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

80 kilometru garajā taku skrējienā “Oslo Eco Trail” Norvēģijas galvaspilsētas apkārtnes mežos trešajā pozīcijā ierindojās Latvijas taku skriešanas izlases dalībnieks Ainārs Kumpiņš, 25.maijā trasē pavadot nepilnas septiņas stundas (6:59:58), no uzvarētāja atpaliekot septiņas minūtes un trīs sekundes. Aizvadītajā nedēļas nogalē virkne sacensību risinājās arī Latvijā.

Nesen jaunu Latvijas rekordu 12 stundu skrējienā sasniegušais Ainārs Kumpiņš dalību Oslo “Eco Trail” saņēma dzimšanas dienas dāvanā un uz Norvēģijas galvaspilsētu devās nedēļu pēc vērienīgā Rīgas maratona, kur bija tempa turētājs (finiša laiks 3:15:00). “Ņemot vērā nākamos startus Pasaules čempionātā (PČ) taku skriešanā (8.jūnijs Portugālē) un 107 kilometru Rīga-Valmiera (21.-22.jūnijs)skrējienā, jau laicīgi biju nolēmis, ka Oslo pārāk netrakošu un ar pilnu atdevi neskriešu, jo šis rezultāts man nav pārāk būtisks. Tā vietā plānoju vairāk izbaudīt pašu pasākumu un ainavas,” LSM.lv stāsta skrējējs, kurš sacensības iesāka mierīgi devītajā pozīcijā, nevienam pakaļ nedzenoties un pār plecu neatskatoties, piebilstot: “Tā arī visu distanci noskrēju, ne reizi nepārbaudot, vai man kāds seko.”

Pirmajos 10 kilometros ikdienā Zviedrijā mītošajam latvietim izdevās pakāpties uz sesto vietu: “Šķiet, ka viens no priekšā esošajiem skrējējiem nedaudz apmaldījās, jo vienā brīdī manīju viņu izskrienam sev dažus metrus priekšā no sānu ceļa. Tieši pirms pirmā dzeršanas punkta ap 14. kilometru noķēru un paskrēju garām vēl diviem pretiniekiem.”

Turpmākie pāris kilometri veda kalnā pa akmeņainām strautu gultnēm un bija vieni no grūtākajiem un tajā pašā laikā arī baudāmākajiem kilometriem,” sacensības atceras Ainārs Kumpiņš, kura kontā ir arī uzvara baspēdu ultramaratonā: “Šajos kilometros atlūza arī britu skrējējs, ar kuru dažus kilometrus pirms un arī pēc dzeršanas punkta skrējām kopā. Pēc tam ieslēdzās diezgan liela rutīna - grants vai meža ceļi, brīžiem labiekārtotas takas, brīžiem tiku palutināts ar kādu tehniskāku trases posmu, ainaviskiem skatiem uz Oslofjordu un pilsētu tā krastā, ūdenskritumiem un ezeriem.”

Dažās vietās Latvijas skrējējs pat piestājis un uzņēmis dažas fotogrāfijas. “Ap 56. kilometru paskrēju garām tobrīd vēl trešajā vietā esošajam skrējējam, kurš izskatījās pilnīgi nolūzis un ar dzeršanas sistēmu rokās lēni gāja pa ceļu.”

Tālāk sekoja kilometru atskaite līdz finišam ar pēdējiem 11 kilometriem pa pilsētas ietvēm, kas skrējējam sagādāja vilšanos pēc tam, kad iepriekšējie septiņi kilometri veda pa takām gar Lisakerelva upes krastiem un bijuši ļoti baudāmi.

Sacensību sākumā skrējiena līderis norvēģis Ola Skatvedts (finišā 6:52:55) iekrāja nepilnu 20 minūšu pārsvaru, taču pēc piecām stundām trasē viņa ātrums mazinājās tiktāl, ka pēdējās divās stundās uzrādīja vien 9.-19.vietas starpfinišos, ļaujot pietuvoties tuvākajiem sekotājiem. Taču arī otrajā vietā skrienošais norvēģis Steffen Brufladt (6:55:44), tuvojoties finišam, demonstrēja vien 6.-7.ātrākos starprezultātus, kamēr Ainārs Kumpiņš pēdējos trīs starpposmos bija pārliecinoši ātrākais un finišēja trešajā vietā (6:59:58) kā pēdējais, kas ainavisko 80 kilometru distanci veica ātrāk par septiņām stundām.

Uz apbalvošanas pjedestāla gan Ainārs Kumpiņš netika, jo no organizatoriem saprata, ka ceremonija parasti sākas pēc TOP10 sagaidīšanas, un šoreiz pirmais trijnieks krietni atrāvies no sekotājiem, tāpēc būs jāpagaida, un devās uz dušu. Atgriežoties sacensību centrā trešās vietas īpašniekam pavēstīts, ka nolemts apbalvošanu tomēr sākt agrāk un uz vairākkārtīgu viņa vārda nosaukšanu nav reaģēts. Arī īsāku distanču veicējiem haotiskā apbalvošanas ceremonija turpinājusies, un visi uzvarētāji uz pjedestāla netika. Taču sarunā ar LSM.lv Latvijas skrējējs slavēja labi noorganizētās sacensības, trases marķējumu un smaidīgo, kā arī izpalīdzīgo brīvprātīgo darbu: “Lai arī ēdienu galdi, ko es pats neizmantoju, nebija tik bagātīgi klāti, kā mēs esam pieraduši Latvijā, nekā netrūka. Finišā augļi, ūdens. Un kā rozīnīte visam - sauna ar skatu uz Oslofjordu!”

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Pērn Parīzes “Eco Trail” ceturto vietu izcīnīja Latvijas vadošais taku skrējējs Andris Ronimoiss. Nākamnedēļ Ainārs Kumpiņš dosies uz Portugāli, kur Latvijas izlases sastāvā piedzīvos debiju PČ taku skriešanā. Sarkanbaltsarkanās krāsas pārstāvēs arī Jānis Kūms, Artūrs Vadzis, Kristaps Magone, Didzis Glušņevs un Oskars Cimermanis. Sieviešu komandā startēs Anete Švilpe, Linda Boldāne, Irita Puķīte, Diana Džaviza, Veronika Viviana Kirilova, Daina Jurķe un Jūlija Vevere.

50 kilometru distancē Vita Grahovska ierindojās 15. vietā dāmu konkurencē, distanci veicot piecās stundās (5:05:12). Savukārt Guntars Logins (4:27:47) otrajā garākajā distancē ieņēma 25. vietu.

Maija pēdējās brīvdienās netrūka tautas sporta pasākumu, kuros piedalīties. Lielākā daļa  sacensību rīkotāju Rīgas maratona laikā iepauzēja, kas gan 42,195 kilometru skrējēju skaita ziņā nepalīdzēja aizsniegties līdz Tallinas iespētajam. Tad Alūksnes pusē risinājās “Vivus MTB maratons” otrais posms, savukārt Inčukalna apkārtnē orientieristu veidotās komandas sacentās stafešu skrējienos. Pārējie, visticamāk, atradās vienuviet Rīgas 11. novembra krastmalā. Taču nedēļu pēc karstā maratona sacensības risinājās Salacgrīvā, Stalbē, Salaspilī, Rīgas Mežaparkā, Olainē, Ilūkstē, Ķekavā, Siguldā, Kolkā un daudzviet citur.

 

 

Latvijas labākie garo distanču skrējēji tikās Salaspils pusmaratonā, kur mēģināja vienlaikus gan sadalīt organizatoru sarūpētās balvas, gan atjaunot spēkus un atgriezties sacensību apritē pēc Rīgas maratona. Pirmos trīs apļus galvenie favorīti skrēja kopā, taču noslēdzošajos kilometros pirms nedēļas personīgo rekordu izskrējušais koknesietis Jānis Višķers bija spēcīgāks (1:10:01) un svinēja uzvaru pār mārupieti Dmitriju Serjoginu (1:10:20), kurš sešas dienas iepriekš ievērojamā karstumā kļuva par valsts čempionu maratonā. Savukārt trešajā vietā ierindojās rekordists Valērijs Žolnerovičs (1:10:52), kurš Rīgā nefinišēja. Sieviešu konkurencē trīs ātrākās skrējējas Salaspilī bija Kitija Valtere (1:26:08) no Līvāniem, Gundega Heidingere (1:26:48) un Lelde Neimande (1:27:12) no Cēsīm. Abi Latvijas vicečempioni maratonā Kristaps Bērziņš no Kuldīgas un līvāniete Jekaterina Sokunova Salaspilī palika uzreiz aiz ātrāko trijnieka. Savukārt ceturtdaļmaratona distancē ātrākie bija Jevgēnijs Turkins un vietējā Diāna Stolniece-Permaņicka. Kopumā vairāk nekā pustūkstotis dalībnieku startēja kādā no četrām distancēm. Nākamajā dienā Kitija Valtere un Dmitrijs Serjogins pamanījās uzvarēt arī ikgadējā Mārupes piecu kilometru skrējienā.

Ap 700 dāmām 26. maijā Rīgas Mežaparkā tikās tradicionālajā Sieviešu skrējienā, kur 10 kilometru distancē uzvaras laurus plūca Līga Girgensone (0:38:51), aiz sevis atstājot Evitu Grencbergu (0:39:54) no Ādažiem. Divreiz īsākajā piecu kilometru skrējienā triumfēja Baiba Šņoriņa (0:19:17) no Talsiem, pārspējot liepājnieci Agnetu Segliņu (0:20:29) un teju vienlaikus finišējušo Leldi Kalniņu (0:20:29) no Zaķumuižas.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Pirmais “Inov-8 Latvia TrailRace” Stalbē guva pozitīvas atsauksmes no teju pusotra simta dalībniekiem. 30,4 kilometru skrējienā uzvaras laurus plūca Uldis Klepers (2:21:08) un Ieva Upmace-Grīviņa (3:09:01). Nedaudz īsākajā 22,7 kilometru skrējienā pirmie finišu sasniedza taku skriešanas izlases pārstāvji Oskars Cimermanis (1:53:16) un Linda Boldāne (2:04:05). Savukārt 15,2 kilometru sacīkstē ātrākie bija Andris Ronimoiss (1:03:27) un Klinta Lauska (1:15:16). TIkmēr īsākajā 7,5 kilometru trasē uzvaras laurus plūca Agris Krūmiņš (0:38:25) un Ginta Bogdanova (0:48:39).

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Tikmēr Salacgrīvā ceturto reizi risinājās peldskriešanas sacensības “Amber Race”, kas šogad tika papildinātas ar taku skriešanas distancēm, kur ar savu klātbūtni bija pagodinājis viens no Latvijas izlases pārstāvjiem Jānis Kūms. Peldskrējiena sporta distancē, kur pāru veidotām komandām starts tika dots jūras jūdzi no krasta, pamīšus 26 kilometrus skriešus un četrus peldus visātrāk veica šī sporta veida fanātiķi brāļi Aleksandrs un Valentīns Ščedrovi, aiz kuriem palika Ainārs un Artūrs Rukkalni. Trešo vietu izcīnīja ultratriatlonista Jāņa Miezera tandēms ar Alvi Krilovski. Tautas klasē un sprinta distancē devās arī daiļā dzimuma pārstāves.

Bez skriešanas neizpalika arī Olainē, kur nedēļas nogalē risinājās tradicionālais kross. 16 kilometros ātrākie bija Jevgēnijs Bogdanovs (1:00:53) un Zanda Malančuka (1:10:12). Savukārt 10,3 kilometru skrējienā pirmie distanci veica Jānis Mežiels (0:36:41) un Gita Karlsone (0:41:46). Bet 5,5 kilometros ātrākie bija Ēriks Buivids (0:21:33) un Indra Zvejsalniece (0:23:02).

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Kamēr Ķekavā un Siguldā tika aizvadīti daudzu iecienītie MTB velomaratoni, Ilūkstē risinājās vienas no pēdējām baseina triatlona sacensībām. Taču, kamēr vēl dažas nedēļas jāpagaida, līdz iesils ūdens un triatlonā sezona sāksies atklātos ūdeņos, pusotrs tūkstotis aktīvistu pārbaudīja savas spējas 136 kilometru pārgājienā Kolka-Dubulti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti