Radio vilks dabā

Sēlijā taps jauns militārais poligons

Radio vilks dabā

Latvijas mednieku savienības darbs mednieku izlītošanā

Makšķerēšanas sports Latvijā un pasaulē!

Karpu cope Anglijā. Latvijas sieviešu izlase izceļ smagāko zivi čempionāta vēsturē un izcīna bronzu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pirmo reizi vēsturē izveidojot sieviešu izlasi karpu makšķerēšanā un startējot pasaules čempionātā, Latvijas komanda kopvērtējumā ieguva bronzas medaļu. Paralēli tam makšķernieces no Latvijas noķēra arī smagāko karpu (20,3 kilogrami) pasaules čempionāta vēsturē, Latvijas Radio raidījumā "Radio vilks dabā" stāstīja sieviešu izlases karpu makšķerēšanā treneris Raivis Trečaks.

Tikmēr uzvara tika Ukrainai, bet sudrabs – mājiniecēm Anglijai.

"Esam ļoti lepni par padarīto darbu," atzina Trečaks. Šī bija pirmā reize vēsturē, kad Latviju karpu makšķerēšanas pasaules čempionātā pārstāvēja sieviešu izlase, tāpēc Lielbritānijā sasniegtais panākums ir vēl jo īpašāks. 

Pasaules čempionātā sievietēm karpu makšķerēšanā komandu pārstāv sešas sportistes, kas sadalītas trīs pāros. Katrs pāris makšķerē savā zonā. 

"Mums bija trešā vieta A zonā, septītā B zonā un pirmā vieta C zonā. C zonā bija Loreta Birzule ar Lindu Lankovsku, kuras izcīnīja sudrabu atsevišķā pāru ieskaitē, jo viņas bija otrajā vietā ar saķerto kilogramu daudzumu.

Kā arī meitenes noķēra vislielāko zivi, kas mājo šajā ūdenstilpnē, tā bija 20,3 kilogramus smaga. Šī zivs ir lielākā zivs, kas ir noķerta 17 gadu vēsturē pasaules čempionātā," lepojās Trečaks. 

"Šo ir ļoti grūti aprakstīt vārdiem. Tas ķeršanas process nebija ilgs, bet tas, ka meitenes viņu noķēra, tas ir kaut kas unikāls, jo līdz šim, ja nemaldos, bija ap 19 kilogrami lielākā, kas noķerta, bet tagad rekordu tur Latvija," viņš piebilda. 

Linda Lankovska un Loreta Birzule uz goda pjedestāla.
Linda Lankovska un Loreta Birzule uz goda pjedestāla.

Trečaks atzina, ka neviens no jaunizveidotās Latvijas sieviešu izlases šādu panākumu negaidīja. Līderes karpu makšķerēšanā ir tādas valstis kā Anglija, Francija, Holande. 

"Mēs atstājām milzīgas karpu makšķerēšanas lielvalstis aiz muguras,

kas ir, piemēram, Francija, jo organizators jau startā atdeva medaļas viņiem, domādams, ka viņi ir favorīti. Mēs atstājām aiz sevis arī Itāliju, kurā ir atsevišķs sieviešu čempionāts ar 16 komandām, tātad tur notiek drausmīga atlase, lai vispār tiktu uz pasaules čempionātu. Kā arī Holandi, kur arī ir ļoti daudz sieviešu makšķernieku, kas cīnās par vietu izlasē," skaidroja Trečaks. 

"Mēs šajā disciplīnā savu vārdu ar dāmām aiznesām tiešām tālu, jo no mums neko tādu absolūti negaidīja, bet mājasdarbs bija izdarīts, treniņi tika veikti, kā arī neliela nometne pirms došanās ceļā, un tiešām tas darbs tika ielikts," viņš piebilda. 

Nākamgad sieviešu pasaules čempionāts karpu makšķerēšanā notiks Francijā. Trečaks uzsvēra, ka Latvijas sieviešu izlase ļoti cer tajā piedalīties, tāpēc jau tagad notiek nopietna gatavošanās un sponsoru piesaiste. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti