Rīgas ūdeņos dos startu pasaules čempionātam spiningošanā no laivām

Pēc vairāk nekā 10 gadu pārtraukuma no 2. līdz 7. oktobrim Rīgā norisinās 14. pasaules čempionāts spiningošanā no laivām, kurā startē ekipāžas no 14 valstīm,  pulcējot 84 pasaules veiklākos spiningotājus, informēja Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijā.

Latvijas izlasi čempionātā pārstāvēs Jānis Malnačs, Aigars Ločmelis, Mareks Mercs, Arvis Betkers, Aleksandrs Zareckis un Ruslans Baranovs.

Katru valsti čempionātā drīkst pārstāvēt tikai divas laivas jeb divas ekipāžas (divi sportisti katrā laivā un divi rezervē).

Pirmdien, 2. oktobrī, Rīgā ierodas delegācijas no Austrijas, Horvātijas, Čehijas, Anglijas, Igaunijas, Itālijas, Ungārijas, Kazahstānas, Ukrainas, Amerikas Savienotajām Valstīm, Īrijas, Polijas un Lietuvas.

Čempionātā tiks aizvadītas divas treniņu dienas un trīs sacensību dienas, kuru laikā sportisti Daugavā, Lielupē, Ķīšezerā, Juglas ezerā, Mazajā un Lielajā Baltezerā mēģinās noķert pēc iespējas vairāk plēsīgo zivju – asarus, zandartus un līdakas.

Uzvarētāju noteiks, trīs dienas summējot katrā dienā ieņemto vietu. 

Sacensībās tiks pievērsta īpaša uzmanība tam, lai pret zivīm attiektos saudzīgi,

informēja rīkotāji, norādot, ka tāpat tiks ievērots tradicionālais princips – noķer, nomēri, atlaid. Pirmā sacensību diena būs ceturtdien, 5. oktobrī, un starts tiks dots pašā Rīgas centrā pie Vanšu tilta, savukārt jau 7. oktobrī uzzināsim pasaules labākos spiningotājus.

Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijas ģenerālsekretārs un disciplīnas vadītājs Kristaps Kotāns norādīja, ka federācija ir pagodināta, jo Latvija izvēlēta par šī pasākuma rīkotājvalsti. Viņš skaidroja, ka čempionāta uzņemšanai valstij jāgaida rindā vairāk nekā seši gadi, taču ASV atteicās no šī uzdevuma, tāpēc čempionāta rīkošana uzticēta Latvijai.

"Uzskatām, ka dotā iespēja ir apliecinājums Latvijas apņēmībai popularizēt makšķerēšanas sportu un veicināt starptautisko sadarbību," viņš sacīja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti